איך לעצב את חדר הילדים בזול?

חדרי הילדים הם המקום הבטוח של הילדים שלנו, הם מכילים את הצעצועים האהובים עליהם, מגוון התחביבים שלהם ומהווים עבורם מקום מפלט, לכן אין זה מפליא שרבים מעצבים את חדר הילדים באופן צבעוני המושך את העין, לרבות עיצובים פונקציונליים, זאת בכדי שהילדים יוכלו ליהנות משהותם בחדר. עלויות העיצוב עשויות להיות גבוהות במיוחד, אבל אל חשש – אין זה אומר שלא תוכלו לעצב את חדר הילדים, כי יש פתרונות אטרקטיביים בעלות נמוכה שיסייעו לכם לעצב את חדר הילדים בזול.

לעצב את חדר הילדים בזול

לא חייבים לקנות רהיטים: אפשר לשפץ

אחת ההוצאות הכבדות ביותר במהלך עיצוב חדרי ילדים היא רכישת הריהוט. מיטות, שידות, שולחנות ומגוון פריטים שעלותם גבוהה במיוחד עשויים לייקר את תהליך עיצוב החדר, לכן בכדי לחסוך בעלויות, מומלץ לשפץ רהיטים קיימים ולהקנות להם מראה צעיר וצבעוני.

בין אם מדובר ברהיטים שהיו ברשותכם, ריהוט שקיבלתם מחברים או אפילו פריט שמצאתם ברחוב, עם מעט צבע והרבה דמיון, תוכלו ליצור את הרהיט האולטימטיבי עבור ילדיכם. ניתן להחליף את צבע הרהיט, לצבוע את הידיות בצבעים שונים ואפילו להיעזר בשבלונות ומדבקות בכדי להעניק לרהיט עיצובים ייחודיים. כל ההליך הזה יכול לחסוך לכם די הרבה כסף, ואפילו ישנו יתרון נוסף, שפצו את הרהיטים יחדיו ותוכלו ליהנות מזמן איכות משפחתי.

פרטי נוי קטנים שעושים את ההבדל

אין צורך להשתמש באביזרים גדולים ודומיננטיים בכדי לעצב את חדר הילדים. ניתן לרכוש צעצועים מרהיבים ואביזרים ייחודיים גם מבלי שיהיו גדולי ממדים. מעבר לזה, מוטב לחפש אחר אתרים זולים בהם ניתן לרכוש מגוון פרטי עיצוב ואלמנטים שונים במחירים אטרקטיביים, כמו למשל איביי בעברית.

פונקציונליות זה שם המשחק

תארו לכם מצב בו אתם רוכשים קופסת אחסון גדולה, ספסל לישיבה והדום להניח עליו את הרגליים, כל אלה תופסים מקום רב בחדר ולא משרתים את עיצובו. אבל מה אם תרכשו פריט אחד שיכול להוות את כל הפריטים שצוינו מעלה? זה יהיה נהדר. פונקציונליות זה שם המשחק, רכשו פריטים פונקציונליים העשויים לשמש אתכם באופן המיטבי כמו מיטה המכילה ארגז מצעים רחב או שולחן כתיבה עם מקומות אחסון בחלקו העליון, כך שהריהוט אינו תופס מקום משמעותי בחלל החדר. מעבר לזה שמדובר בחיסכון עצום בחלל, מדובר גם בחיסכון כספי משמעותי במיוחד.

עשו זאת בעצמכם!

עיצוב חדרי ילדים יכול להיעשות גם באמצעות DIY. החל מיצירת תמונות לחדר הילדים, הכנת לוח מודעות מדליק, סריגת שטיח מחוטי טריקו לפינת המשחקים, הכנת מתלה לבגדים ותיקים, יצירת מעמדים לאחסון פריטים והרעיונות רבים ומגוונים. רצוי להיעזר ברשת החברתית או באתרים העוסקים בעיצוב בכדי לקבל השראה, כמו כן, בבלוגים העוסקים ביצירה, ניתן לצפות בהדרכות מצולמות של יצירות ייחודיות.

תכנון והשוואת מחירים

מוטב לתכנן את חדר הילדים מבעוד מועד, ולערוך השוואת מחירים בין החברות השונות, זאת בכדי שתוכלו לרכוש את הפריטים הזולים ביותר וליהנות ממחירים אטרקטיביים. ברגע שתתכננו את עיצוב החדר, תוכלו להיות ממוקדים בחיפוש אחר הפריטים הרלוונטיים ולרכוש רק את אלה הנחוצים לכם.

 

חדרי הילדים המעוצבים שאנו רואים ברחבי הרשת ובטלוויזיה בהחלט מעוררי קנאה, אך החדשות הטובות הן, שניתן ליישם את העיצוב גם בחדרים של הילדים הפרטיים שלנו. עם מעט זמן, תכנון נכון ויצירתיות – חדר הילדים יהפוך לחדר החלומות.