5 טיפים לעיצוב חדרי ילדים

עיצוב חדר הילדים הוא משימה לא פשוטה אך מהנה במיוחד, בעיקר אם עושים זאת יחד עם הילדים ומשתפים אותם בכל תהליך העיצוב. אספנו עבורכם כמה טיפים לעיצוב חדרי ילדים, כדי שתוכלו לעצב לילדיכם חדר חלומי!

עיצוב חדרי ילדים

קודם כל בטיחות

תכננו את חדר הילדים כך שיהיה בו מרחב ללא מכשולים, כלומר, את השולחנות, קופסאות האחסון והשידות מקמו בצורה שלא תפריע או תסכן את הילדים בזמן שהם מבלים בחדרם. מעבר לכך, צביעת החדר צריכה להיעשות בצבעים נטולי עופרת ועל נקודות החשמל להיות חסומות או רחוקות מפינת המשחקים בחדר.

בחירת הקו העיצובי

חשבו יחד עם הילדים מה יהיה הקו העיצובי או הקונספט של עיצוב החדר, כך תוכלו להתאים את העיצוב לטעמם. בין האפשרויות תמצאו עיצוב בסגנון דיסני, עיצוב לפי דמויות אהובות, עיצוב בנושא קולנוע ועוד. כדי לשאוב רעיונות ולראות קווים עיצוביים מעניינים, חפשו ברחבי הרשת תמונות מעוררות השראה ודוגמאות לעיצובי חדרים.

בחירת רהיטים

בחרו רהיטים שיכולים לשמש גם כמקומות אחסון בחדר (למשל מיטה עם ארגז מצעים או כיסא שהוא גם קופסא), כמו כן השתדלו לבחור צבעים ניטרליים על מנת שתוכלו להשתמש ברהיט גם כשהילד יתבגר וגם למקרה שתרצו להעביר אותו לחדר אחר. מומלץ לסדר אזור למשחקים, בו תוכלו לפרוש שטיח צבעוני בצבעים האהובים על הילדים. הקפידו על תאורה טובה בחדר ואף מומלץ להוסיף מנורות לילה או תאורות משניות בשני אזורים בחדר, אזור המשחקים \ שולחן היצירה ואזור השינה. דבר נוסף ונהדר בבחירת רהיטי ילדים, הוא בחירת אלמנטים קטנים שיכולים לעשות שינוי גדול. נסו לשלב בחדר הילדים קולבים ומתלים מעוצבים, שכן אלה יכולים להוסיף המון.

אם החדר שייך ליותר מילד אחד חשוב ליצור לכל אחד מהם פינה משלו כך כל ילד ימצא את המקום הפרטי שלו בתוך החדר המשותף. כמו כן, נסו להעניק לכל ילד מקום אחסון משל עצמו, כך הוא ירגיש שיש לו פרטיות למרות שמדובר בחדר משותף.

עיצוב חדרי ילדים

עיצוב הקירות

חשוב לעצב את קירות החדר באופן מזמין שיגרום לילד לרצות לשהות בו אך עם זאת רגוע כדי שיוכל להירדם בקלות. בכדי לעשות זאת יש לבחור אזורים בחדר שיהיו צבעוניים יותר ואילו אזורים שיהיו ניטרליים, כשהעדיפות היא שאזור המשחקים יהיה האזור הצבעוני. תוכלו לצבוע את אחד הקירות בצבע דומיננטי, להדביק טפטים, לתלות תמונות או למלא את הקיר בציורי קיר מרשימים.

עשו זאת בעצמכם!

ישנם רעיונות לעיצובים רבים שתוכלו לעשות לגמרי לבדכם, בין אם תיקחו רהיט ישן ותהפכו אותו לכזה המתאים לקו העיצובי של חדר הילדים או לחילופין אם תיצרו בעצמכם קופסת משחקים. חשבו על עיצובים מעניינים אותם תוכלו להכין בעצמכם וערכו יחד עם הילדים סדנה לעיצוב החדר בה תכינו יחדיו אביזרים ואלמנטים מדליקים. לא רק שמדובר בפעילות מהנה ומגבשת, הילדים ישמחו שהחדר שלהם מעוצב לפי טעמם בייחוד כשהכנת האלמנטים נעשתה על ידם.

לסיכום, קחו מחברת ועט והכינו רשימה עבור עיצוב חדר הילדים. תכננו מראש את הקו העיצובי ואת הפריטים שתרצו לרכוש או ליצור בעצמכם והכי חשוב, עשו זאת יחד עם הילדים, כך הם ירגישו שותפים לעשייה.