הכנת מתלים מדליקים וקולבים מעוצבים לחדרי ילדים

כל ילד רוצה שהחדר שלו יהיה מעוצב בדיוק כמו שהוא אוהב, בין אם מדובר בחדר בקונספט כדורגל או בקונספט נסיכות. לעצב חדר ילדים זו פעילות מהנה בעיקר עבור הילדים, לכן חשוב לשתף אותם בתהליך העיצוב והתכנון. אבל מה לגבי הפרטים הקטנים שבעיצוב? תארו לכם כמה כיף לפתוח את הארון בחדר ולבחור את הבגדים מתוך קולבים מעוצבים או לתלות את המעיל על מתלה עץ מיוחד בדמויות שהילדים אוהבים. אספנו לכם כמה טיפים ורעיונות כדי שתוכלו לעשות זאת בעצמכם!

 

קולב \ מתלה עץ עם דמויות אהובות

רכשו מארז קולבי עץ רחבים \ מתלה עץ ודמויות מעץ או סול בחנויות היצירה השונות. אם לא מצאתם דמויות סול, תוכלו לרכוש את חומר הגלם וליצור ממנו דמויות של חיות, דמויות טלוויזיה, לבבות ועוד. בעזרת דבק חם, הדביקו את הדמויות לקולבים ועטרו אותם באמצעות סרטי בד, פפיונים, כפתורי עץ צבעוניים וקישוטים נוספים. לדוגמא, אם הילדים אוהבים מאוד את דמויות הינשופים, תוכלו להכין מתלה עץ בצורת ינשוף או עם דמויות של ינשופים.

 

קולב \ מתלה חד קרן

כדי ליצור קולב חד קרן תצטרכו קולב עץ, סרטים צבעוניים וגליל סול אחד. מגליל הסול צרו אוזניים והדביקו אותן בצדי הקולב. את הקרן תצטרכו להכין מכמה שכבות סול שתדביקו אחת על השנייה על מנת שהקרן תהיה יציבה. לאחר שתכינו את הקרן ותוודאו שהיא יבשה לחלוטין, תוכלו ללפף מסביבה את הסרטים הצבעוניים ולהדביקם. את הקרן תחברו למרכז הקולב באמצעות דבק חם.

 

קולב \ מתלה פרחוני

רכשו זר מפלסטיק והסירו את הפרחים או לחילופין רכשו בחנויות היצירה פרחי נייר מוכנים. בעזרת סרטי תחרה עדינים, עטפו את הקולב או המתלה על מנת להקנות לו מראה קלאסי ועדין. לאחר מכן, תוכלו להדביק את הפרחים על הקולב לפי עיצובכם. אם תרצו להוסיף זוהר לקולב, תוכלו להדביק עליו פנינים, חרוזים או נקודות ייחודיות הנמכרות בחנויות היצירה.

מדליקים וקולבים מעוצבים לחדרי ילדים

 

קולב \ מתלה עם שם הילד

רכשו קולב או מתלה רחבים מספיק ומדדו את גודל האזור שבו אמור להיות שמו של הילד. לאחר מכן, גזרו מסול אותיות בגודל המתאים (כמובן שתוכלו לרכוש אותיות מעץ בגודל הרצוי). את האותיות הדביקו על הקולב ובתום ההדבקה, תוכלו להתחיל לקשט אותו. היעזרו בכפתורים צבעוניים, סרטים וחיתוכים כדי ליצור יחד עם ילדיכם את הקולב הכי יפה בחדר.

 

קולב \ מתלה חלקי פאזל

על מנת להכין קולב \ מתלה המעוטר בחלקי פאזל, יש לרכוש כמה גלילי סול צבעוניים (השתדלו לרכוש 6 צבעים שונים) ולגזור אותם בצורת חלקי פאזל. באמצעות דבק חם תוכלו להדביק את החלקים למתלה עצמו ולעצב קולב מדליק וצבעוני.

 

הכנת קולבים מעוצבים היא פעילות נהדרת שיכולה להתאים לילדים בגילאי 3 ומעלה. צרו את הקולבים יחד עם הילדים, שתפו אותם בתהליך כך שהם יוכלו לבחור את הצבעים והעיצוב של הקולב וכמובן, גם ליצור אותו יחד עם העזרה שלכם. שימו לב כי השימוש בדבק חם מסוכן עבור הילד, אם הילדים קטנים מידי, יש להשתמש בדבק לבן. הפעילות יכולה להתאים לימי הולדת, לסדנאות עם הילדים בחופשים מהגן ומבית הספר ואפילו כפעילות לשעות הערב. לא רק שהילדים ייהנו מהיצירה, גם תישאר להם מזכרת צבעונית ומדליקה בארון.