פעילות מהנה וחברתית, אבל גם רבת משמעות: הכול על מסע ישראלי

מחנה הקיץ של מסע ישראלי הוא מחנה בעל משמעות ערכית עמוקה, וזאת בשל הערכים אשר הפכו למזוהים עם מחנה הקיץ ואשר כוללים את הגברת המעורבות החברתית, חיזוק החיבור לארץ ישראל וכן יכולת לסייע בעבור כל בן נוער לקדם את עצמו ולחזק את ביטחון העצמי במסגרת של פעילות חברתית רבת משמעות. אם עדיין לא שמעתם על מחנה הקיץ של מסע ישראלי, להלן כל מה שצריך לדעת.

מסע ישראלי – מחנה קיץ בלתי נשכח

זה למעלה מ-15 שנים שארגון מסע ישראלי מוציא אלפי בני נוער למחנה קיץ אשר מתקיים בחודש יולי בשני מחזורים. טיול בלתי נשכח לתלמידים בתיכון מהווה הזדמנות מצוינת לקחת חלק בפעילות שהיא גם מאתגרת אבל גם מהנה, וזאת בשל השילוב בין פעילויות כמו למשל מעגל שייח, התנדבות בקהילה וכן חיבור המתבצע במסגרת של שהייה במחנה המתקיים למשך כשישה ימים. הפדגוגיה הייחודית של מחנה הקיץ מתבססת על מעגלי שיח לצד פעילות מאתגר את אשר נועדה לתת לגיטימציה למגוון דעות בחברה הישראלית, כאשר בראש הארגון עומד האלוף במילואים אליעזר שקדי אשר שימש כמפקד חיל האוויר לצד שורה של אישים מוכרים אשר פועלים מתוך מטרה להמשיך ולקדם את המשא בעבור קהלים מגוונים כמו בני נוער מכל רחבי הארץ.

ברבות השנים לקחו חלק במסע הזה מעל ל-340,000 משתתפים, כאשר מביקורות ותגובות עולה כי מדובר במחנה קיץ אשר מצליח לסחוף אחריו את בני הנוער בעקבות היכולת לשלב בין פעילות מהנה וחברתית המתבצעת במסגרת של שהות במחנה והדרכה המתבצעת על ידי מי שבעצמם היו חניכים,  לצד עשייה רבת משמעות המבוססת על התנדבות בקהילה וכן להרגיש שייכות לעם היהודי.

 

 

מסעות אשר משלבים חוויה עוצמתית וכן תוכן ערכי

המטרה של מחנה הקיץ הוא להעניק לבני נוער יכולת להכיר בני נוער אחרים ואף להגשים את עצמם במסגרת של שהות במחנה, בייחוד על רקע הכלל המנחה אשר מתמקד ביצירה של השפעה, שינוי והובלה לעתיד טוב יותר. המחנה מתקיים בכפר הנוער ניר העמק הממוקם בעמק יזרעאל, ובחלקו השני עובר לכפר מסע ישראלי אשר ממוקם בעיר ירושלים. ממנה הקיץ מיועד בעבור תלמידים משכבות כיתה ז', ח' ט' וי' והוא מתקיים בשני מחזורים בחודש יולי. היתרון של  מחנה הקיץ נובע הן בשל הצוות המקצועי אשר עוטף את התלמידים לכל אורך הדרך והן בשל היכולת לפתח עצמאות בגיל צעיר, כל זאת בזכות שהייה במחנה שבו לוקחים חלק עשרות ילדים מכל רחבי הארץ. עם ניסיון ארוך שנים ומעל ל-17 שנים של ניסיון, אין ספק כי המסעות אשר משלבים בין חוויה עוצמתית כמו למשל התנדבות בקהילה וכן תוכן ערכי, הוא זה שהופך את המחנה הזה למבוקש ובעל משמעות לתהליך ההתבגרות, בייחוד לאור היכולת לנצל את החוויה ולהפוך אותה לחלק בלתי נפרד מאורח החיים, כמו למשל באספקט של התנדבות.

לסיכום

מחנה הקיץ אשר יוצא מדי שנה בחודשי הקיץ הוא בעל משמעות בעבור כל בן או בת נוער אשר רוצים לנצל את חופשת הקיץ,  לטובת יצירה של חוויה בלתי נשכחת. באתר הרשמי של מסע ישראלי תוכלו לקרוא מידע מורחב אודות המחנה וכן לבצע הרשמה מוקדמת, כל זאת מתוך מטרה לנצל את ההזדמנות ולהוביל לחוויה מרגשת שתיחרט היטב בזיכרון, כפי שאפשר להתרשם מהתגובות האוהדות של בוגרים ובוגרות אשר דיווחו על רמת שביעות רצון גבוהה כתוצאה משהות במחנה קיץ ערכי ובעל משמעות.