בית מואר הוא בית שמח: איך מכניסים אור שמש טבעי לבית פרטי?

אין ספק שבית מואר הוא בית שמח, אך מה עושים במקרים בהם האור פשוט מסרב להיכנס פנימה? במאמר הבא נסביר איך מכניסים אור שמש טבעי לבית פרטי ואילו שינויים אתם תוכלו לעשות בבית על מנת לעזור לו לחדור פנימה.

מתקינים תריס חשמלי

ראשית, כדאי לכם להתקין מנוע לתריס חשמלי לקבלת חוויה אופטימלית. אם יש לכם תריס הזזה ישן בבית, סביר להניח שהוא מפריע לאור להיכנס פנימה. זה קורה מכיוון שהשלבים של התריס, גם כשהם פתוחים, חוסמים את זווית הכניסה של קרני השמש. במקרה כזה, אנחנו ממליצים לכם להחליף את התריס הישן בתריס חשמלי שיאפשר לקרני השמש לחדור הביתה ולנצל אותן באופן המירבי כתאורה טבעים לבית.

התקינו וילונות בהירים ושקופים

אחת הטעויות הנפוצות של לקוחות היא בחירה לא נכונה של וילונות כהים שמפריעים לקרני השמש לחדור פנימה לתוך הבית. אנחנו ממליצים לכם להתקין וילונות בהירים, עדיף בצבע לבן ולא עבים במיוחד, על מנת לנצל את התאורה הטבעי שמגיעה מבחוץ. זה נכון, וילונות בהירים אמנם קשים יותר לתחזוקה ונוטים לצבור יותר לכלוך, לפחות ויזואלית, אך האמינו לנו שזה ישתלם לכם.

בית מואר הוא בית שמח: איך מכניסים אור שמש טבעי לבית פרטי?

אל תעמיסו בעציצים ואדניות

זה נכון שגם פרחים, צמחים ועציצים מכניסים לא מעט שמחה הביתה, אך בכל הקשור לניצול של אור השמש הטבעי הם עלולים קצת להפריע. אז במידה ובנוסף לחצר הגדולה אתם נוהגים לגדל צמחים באדניות על המרפסת, אנחנו ממליצים לכם לא להגזים בכמות ולא להעמיס, כי הם פשוט לא יאפשרו לאור הטבעי לחדור פנימה ולהאיר את הבית.

עצבו מחדש את הבית

בית מואר הוא בית שמח ואם הבית שלכם עמוס וצפוף ברהיטים, אולי זה הזמן לחשב מסלול מחדש. ראשית, אנחנו ממליצים לכם להוריד עומס מהבית, ובעיקר מחדרי הילדים, ואם הוא מלא מידי ברהיטים שאתם לא צריכים, זה הזמן למכור או לתרום אותם. בנוסף, יתכן מאד וחלק מהרהיטים מפריעים לאור הטבעי להיכנס הביתה. זה קורה בדרך ככל כשמציבים ארון גדול או מזנון בעל ויטרינה גדולה שחוסמים את קרני השמש. עצבו מחדש את הבית, מקמו את הרהיטים במקומות ניטרליים ושקלו אפילו לעצב את הבית ברהיטים חדשים ומודרניים יותר.

צבעו את הבית בלבן

אם אתם אוהבים את הקירות שלכם בצבעים לא סטנדרטיים כמו כחול או ירוק, קחו בחשבון שהבית שלכם יהיה פחות מואר. בסופו של דבר, אנחנו ממליצים לכם לחזור לבית הלבן, הישן והטוב, על מנת למקסם את היעילות של האור הטבעי שנכנס מבחוץ. אם האור כבר חודר, למה לבלוע אותו באמצעות צבעים קרים? אם אתם ממש חושקים להיות מיוחדים, תוכלו לבחור קיר אחר בבית ולצבוע אותו בצבע שונה, זה גם יתרום לבית מבחינה עיצובית.

תלו מראות בבית

אם אתם באמת רוצים למקסם את האור הטבעי שחודר מבחוץ, תלו מראות בבית, ובכך תיהנו גם מעיצובו. המראה מהווה למעשה מכפיל כוח של האור החודר מבחוץ ולא פחות חשוב, תוכל לתעל את זווית קרני השמש למקומות נוספים בבית. לדוגמא, אם אתם רוצים שהכניסה לבית תהיה מוארת במיוחד, תלו מראה בזווית של 90 מעלות ביחס לחלון של הסלון ותקבלו בית מואר במיוחד.

לסיכום, אין ספק שככל שהבית שלכם יהיה מואר יותר, כך הוא יהיה שמח יותר. עם זאת, חשוב שתקפידו ליישם את הטיפים שהצגנו במאמר זה, על מנת לסייע לאור לחדור פנימה ולנצל אותו כמה שיותר.