המדריך המלא לרכישה חכמה של מוצרים לתינוקות באינטרנט

מוצרים לתינוקות באינטרנט

תינוק או תינוקת חדשים בבית ממלאים אותנו ברגשות עזים של שמחה והתרגשות. יחד איתם מגיעה גם תחושה כבדה של אחריות על הרך הנולד. אנחנו כהורים צריכים למלא את כל מבוקשו, לדאוג לצרכיו ולבדוק שהוא נמצא בסביבה בטוחה ומוגנת. בשביל ליצור סביבה כזאת, עלינו לוודא שהמוצרים השונים שאנחנו רוכשים לתינוק ולסביבתו יהיו לא רק מתאימים ונוחים אלא גם איכותיים, בטיחותיים ובטוחים מפני כל מיני סכנות. כיצד נוודא שאכן אלו הם פני הדברים? הכנו לכם כאן מדריך שיעזור לכם לקבל כלים לבדיקת המוצרים השונים לתינוק.

חכמת ההמונים

הכלי הראשון שנשתמש בו הוא חוכמת ההמונים. הרעיון הוא שאם הרבה אנשים משתמשים במוצר מסוים, חלק מהבעיות איתו יצוצו בכל מיני מקומות. בכדי להגיע למוצרים הכי נפוצים אפשר לעשות כמה דרכים. ניתן למצוא סקירות ומדריכים באתר מיי ליסט כדי להשוות בין המוצרים המומלצים ביותר. זה ייתן לכם כבר רושם ראשוני לגבי המוצרים הנפוצים בשוק. לאחר שתעשו רשימה שלהם, תוכלו להמשיך ולחקור לגביהם. זוב, זה לא אומר שהם מוצרים מומלצים או בטוחים, זה רק אומר שהרבה אנשים התנסו איתם ולכן אם קיימות בעיות, יש סיכוי טוב שהן ידווחו.

קבוצות הורים

הרשתות החברתיות השונות מספקות לנו אפשרות לתקשר עם הורים רבים ולקבל מהם חוות דעת לגבי המוצרים אותם נרצה לרכוש. קיימות בפייסבוק מספר רב של קבוצות המיועדות הן לרכישה ממש והן להחלפת דעות ורשמים בנושאים של מוצרי תינוקות. באותם פורומים תוכלו לקבל מידע על ידי שאילת שאלות והעלאת פוסטים משלכם לגבי מוצר ספציפי. עוד תוכלו לערוך חיפוש עם מילות מפתח שונות כגון: שם המוצר, מילים הקשורות בבטיחות, מילים הקשורות בבעיות בטיחות וכו'.

אתרי אינטרנט

בדיקה נוספת שתוכלו לעשות היא ממש באתרי החדשות והפורטלים השונים. תוכלו לחפש את שם המוצר או המותג ולחפש כתבות המדווחות על בעיות שונות עם חומרי יצור רעילים, בעיות בטיחות שונות או אפילו כשלים בשימוש. חלק מהמידע ששווה לבדוק הוא האם היו תביעות כלשהן לרבות תביעות ייצוגיות של הורים כלפי החברה המייצרת את המוצר או החנות שמוכרת אותו. דוגמה יפה למידע כזה היא בנושא בקבוקי פורמולה. בעבר הם היו מכילים חומרים רעילים שונים (BPA או פיספינול A) אשר יצאו משימוש בעקבות לחץ של הורים. אם קיים לחץ שכזה בנוגע למוצרים מסוימים, תוכלו לגלות אותו באינטרנט.

מוסדות וארגונים

אחת האתרים שאתם צריכים להכיר בתור הורים לתינוק ולילדים הוא האתר של ארגון 'בטרם'  (BETEREM.ORG) מדובר בעמותה העוסקת בפעילות שונה מסביב לנושא של בטיחות ילדים ותינוקות. היכנסו לאתר ותמצאו דיווחים ומדריכים לגבי נושאים שונים לרבות מוצרים לתינוק. זה המקום המקצועי להתעניין בו ואפילו לשאול שאלות. יש שם חלוקה מאד ברורה של סכנות לפי נושאים שונים כך שתוכלו בכל פעם לבדוק משהו אחר.

בדיקה נוספת שתוכלו לבצע על מוצרים תהיה קיומם של תקני בטיחות בינלאומיים כגון תקן אירופאי או אמריקאי. קיים גם תקן של מכון התקנים הישראלי ושווה לבדוק גם אם קיימת המדבקה שלו על המוצר.

 

לבסוף, זכרו להסתמך על השכל הישר שלכם. גם מוצר שעבר את כל הבדיקות והתקינות יכול להוות סכנה בסיטואציה מסוימת ועליכם כהורים שנמצאים בשטח לגלות את זה ולמנוע אותה. הקפידו להשתמש במוצרים שרכשתם רק לפי ההוראות, זה נכון שבעתיים לגבי מוצרי מזון שונים והוראות השטיפה והחיטוי שלהם וגם נכון לגבי מוצרים שנועדו לכלי תחבורה כמו מושבי רכב, עגלות או מנשאים שונים.