זמן לעצמכן: איך תוכלו לשמור על שגרת טיפוח כאימהות טריות?

מזל טוב, אמא טרייה! גידול תינוק הוא מסע מדהים, אבל זה גם יכול להיות תובעני מאוד. זה קל להרגיש שאת מאבדת את עצמך בתוך הדרישות של האמהות. אבל אל תדאגי, יש דרכים לשלב טיפוח עצמי בקצב החיים החדש שלך. זכרי, טיפוח עצמי הוא לא מותרות. זהו צורך חיוני כדי שתרגישי טוב עם עצמך. כאשר את מטפלת בעצמך, את גם מטפלת בתינוק שלך. תוהות איך לשמור על שגרת טיפוח כאימהות טריות? המאמר הזה יעזור לכן להבין טוב יותר איך לשלב בין השניים!

איך טיפוח עצמי יכול לעזור לאימהות?

טיפוח עצמי הוא לא רק מותרות, אלא צורך חיוני לאימהות. כשהאם מטפלת בעצמה, היא גם מטפלת בתינוק שלה. הטיפוח העצמי עוזר לאימהות להרגיש טוב עם עצמן, גם פיזית וגם רגשית, והוא מעניק להן כמה יתרונות, כמו הפחתת מתח, שיפור מצב הרוח, ושיפור היחסים שלהן עם התינוק שלהן. הטיפוח העצמי יכול לכלול דברים שונים, למשל, לשמור על שגרת טיפוח העור, לקחת זמן לעצמכן, לעשות דברים שאתם נהנות מהם ולקבל עזרה מאחרים.

מצאו רגעים לטיפוח עצמי בשגרה החדשה שלכן

טיפוח עצמי הוא חשוב, אבל עשוי להיות קשה למצוא זמן לכך כשאתן עסוקות בגידול התינוק החדש שלכן. הינה כמה טיפים כיצד לשלב רגעים של טיפוח עצמי בשגרה החדשה שלכן:

 • נצלו את זמן התנומה: כשהתינוק ישן, כדאי לנצל את הזמן להירגע ולהיטען מחדש. התקלחו וחפפו את השיער, עשו מדיטציה או פשוט קחו כמה רגעים לעצמכן.
 • שגרת טיפוח של 5 דקות: אפילו 5 דקות של טיפוח יכולות לעשות הבדל גדול. נקו את הפנים, מרחו קרם לחות, השתמשו בקרם עיניים מומלץ לכהויות וקמטים או התאפרו קצת כדי להרגיש טוב יותר.
 • צאו להליכות קצרות: אוויר צח יכול לעזור לכן להרגיש טוב יותר. קחו את התינוק איתכן לטיול קצר או פשוט שבו בחוץ במשך כמה דקות.

 

 

אל תשכחו את עצמכן

קל לאבד את עצמכן בתפקיד החדש שלכן כאימהות. עם זאת, חשוב למצוא זמן לעסוק בדברים שאתן אוהבות, כי אפילו פעילויות קטנות יכולות להחיות אתכן. הינה כמה רעיונות:

 • קריאה: הקדישו כמה דקות בכל יום לקרוא ספר, מאמר או סיפור.
 • מוזיקה: האזינו למוזיקה או לפודקאסט שאתן אוהבות בזמן שאתן מטפלות בתינוק.
 • יצירה: עבדו על פרויקט יצירתי, כמו ציור, כתיבה או פרויקט DIY.

זכרו, אתן לא רק אימהות. אתן גם נשים עם חיים ותחומי עניין משלכן. העיסוק בדברים שאתן אוהבות יעזור לכן להרגיש טוב יותר עם עצמכן, גם כאימהות טריות.

בקשו תמיכה בגידול התינוק

גידול תינוק יכול להיות משימה מאתגרת, ויכול להיות קשה לעשות הכול לבד. פנייה לעזרה אינה סימן לחולשה, אלא לבריאות. זכרו שאתן לא לבד, יש אנשים שאכפת להם מכן ושרוצים לעזור. הינה כמה דרכים שבהן תוכלו לקבל את התמיכה שאתן צריכות:

 • חלוקת המשימות עם בני הזוג: שתפו את בני הזוג בעבודה של גידול התינוק. המשימות יכולות להיות פשוטות, כמו לטפל בתינוק בזמן שאתן מתקלחות, שואבות חלב או פשוט נהנות מזמן לעצמכן.
 • יצירת קשר עם אימהות אחרות: הצטרפו לקבוצת אימהות מקומית או לקהילה מקוונת לאימהות. שיתוף החוויות ובקשת עצות יכולים להיות דרך מצוינת להרגיש מחוברת ולקבל עזרה.
 • קבלת עזרה מהמשפחה ומהחברים: אם יש לכן משפחה או חברים בסביבה, אל תהססו לבקש מהם עזרה. הם יכולים להשגיח על התינוק לכמה שעות, לתת לכן קצת זמן פנוי או פשוט להיות שם בשבילכן.

איך להיות אימא טובה בלי להיות מושלמת?

כולנו רוצות להיות אימהות טובות, אבל לפעמים קשה לשמור על הסטנדרטים הגבוהים. הינה כמה טיפים לשחרר את הרצון לשלמות ולהתמקד בדברים החשובים באמת:

 • הציבו גבולות: אל תרגישו אשמה אם אתן צריכות זמן לעצמכן. קחו הפסקות מדי יום כדי לנוח, להתעדכן או פשוט לעשות משהו שאתן נהנות ממנו.
 • פשטו משימות: אל תעמיסו על עצמכן יותר מדי. בחרו ארוחות פשוטות אחרי הלידה, השתמשו בכלים יעילים ואל תחששו לבקש עזרה.
 • קבלו פגמים: כולנו עושים טעויות. אל תתנו לעובדה הזו להוריד אתכן. קבלו את עצמכן כפי שאתן והתמקדו בדברים הטובים שאתן עושות.

לסיכום

אימהות טרייה היא חוויה מיוחדת ומאתגרת. היא מלאה ברגעים של שמחה טהורה ואתגרים בלתי נמנעים. בתוך כך, חשוב לזכור שגם אתן מתפתחות במסע הזה. טיפוח עצמי הוא חשוב לאימהות. הוא מאפשר לכן לנוח, להירגע ולהתחדש. הוא גם עוזר לכן להיות נוכחות יותר לתינוקות שלכן. כשאתן מטפלות בעצמכן, אתן לא רק עושות משהו טוב לעצמכן, אלא גם לתינוק שלכן. זכרו שאתן לא רק אימהות, אתן גם נשים עם צרכים ורצונות משלכן. הקדישו זמן לעצמכן, תיהנו מהחיים והעריכו את עצמכן.