נפרדים כידידים: איך מוצאים מגשר גירושים מוסמך?

אם אתם הורים השוקלים גירושין סביר להניח שאתם מוצפים בדאגות לגבי ילדיכם, הנכסים המשותפים שלכם והעתיד שלכם. אך האם ידעתם שיש דבר שיכול לעזור לכם במרכבות הזו ולהבטיח תהליך גירושין שליו ושיתופי יותר? על ידי שימוש בגישור גירושין, אתם בוחרים בדרך של דיאלוג פתוח והחלטת החלטות הדדית. אבל, איך אתם יכולים למצוא את האדם הנכון שידריך אתכם ואת בן או בת הזוג שלכם בהליך עדין זה? במאמר זה נעמיק בצעדים החיוניים למציאת מגשר מוסמך שיוכל לעזור לכם לגשר על חילוקי הדעות שלכם ולהציע פתרונות ששמים בראש סדר העדיפויות את רווחת כל המעורבים, והכי חשוב, ילדיכם.

תפקידו של מגשר גירושין

לפני שניכנס לתוך התהליך של מציאת מגשר גירושין, חשוב להבין את תפקידו. מגשר הוא צד שלישי חסר אינטרסים המסייע לשני הצדדים בסכסוך להגיע להסכמה. הם לא מחליטים החלטות בשבילכם אלא מקלים את התקשורת כדי למצוא מכנה משותף. בהקשר של גירושין, מגשר יכול לסייע בהגעה להסכמה בהיבטים שונים כמו חלוקת רכוש, משמורת ילדים ומזונות.

תכונות שיש לחפש אצל מגשר

כשמדובר בבחירת איש המקצוע הנכון, לא כל מגשר יתאים לכל סיטואציה. הנה כמה תכונות מפתח שיש להביא בחשבון:

 • ניטרליות: למגשר לא צריכה להיות נטיה או העדפה כלפי אף אחד מהצדדים.
 • ניסיון: עדיף להיעזר במגשר בעל ניסיון בדיני משפחה ובסוגיות הקשורות לילדים.
 • כישורי תקשורת טובים: גישור יעיל מסתמך על תקשורת ברורה. המגשר צריך להיות מסוגל להקל על השיחה, להקשיב באופן פעיל ולבטא רעיונות.
 • אמפתיה: הבנה וכבוד לרגשות של שני הצדדים היא חיונית אצל מגשר.
 • יכולות פתרון בעיות: גישור כרוך לעיתים קרובות במציאת פתרונות יצירתיים לבעיות מורכבות.

 

שלבים למציאת מגשר מוסמך

עולם הגישור עשוי להיראות מרתיע, במיוחד עם הנטל הרגשי של גירושין קרובים. בצעו את השלבים הבאים כדי לייעל את התהליך:

 • הפניות: התחילו בפנייה לאנשי מקצוע אמינים כמו עורך דין לענייני משפחה, מטפל או אפילו יועץ פיננסי. הם עשויים להכיר אנשים מוסמכים בתחום. כמו כן, שקלו לבקש המלצות מחברים או מבני משפחה שעברו גישור.
 • איגודים מקצועיים: לארגונים כגון לשכת עורכי הדין הארצית או איגודי גישור מקומיים יש לעיתים קרובות ספריות של מגשרים מיומנים. ספריות אלה יכולות לעזור לכם לזהות אנשי מקצוע באזור שלכם.
 • חיפוש מקוון: חיפוש מקוון פשוט יכול להניב רשימה של אנשי מקצוע בקרבת מקום. מגשר גירושין מתמקד במקרים הקשורים לפרידות ויכול להיות בחירה מצוינת עבור הורים המעוניינים להבטיח את טובתם ואת טובת ילדיהם.
 • ראיון מגשרים פוטנציאליים: לאחר שמצאתם כמה מגשרים, חשוב מאוד לראיין אותם. שאלו על ניסיונם, הכשרתם וגישתם לגישור. דונו בעמלות מראש ובררו לגבי המלצות או ביקורות מלקוחות קודמים.
 • סמכו על תחושת הבטן שלכם: לבסוף, אחרי כל החיפושים והראיונות, סמכו על האינסטינקטים שלכם. אתם תעבדו בשיתוף פעולה הדוק עם אדם זה במהלך תקופה טעונה רגשית, ולכן חיוני שתרגישו בנוח.

יתרונות השימוש במגשר גירושין

עם המגשר הנכון, התהליך יכול להציע כמה יתרונות על פני תהליך גירושין רגיל:

 • חסכוני: גישור יכול לעיתים קרובות להיות זול יותר מאשר שכירת עורכי דין והליכה לבית המשפט.
 • חסוי: בניגוד להליכים בבית המשפט, שהם תיעוד ציבורי, ישיבות הגישור הן פרטיות וחסויות.
 • גמישות: הגישור מציע גמישות מבחינת תזמונים, מיקום ואפילו תנאי ההסכם הסופי.
 • התמקדות בילדים: עבור הורים, גישור יכול לתעדף את רווחת הילדים ומניעת הפרעות חרדה על ידי התמקדות בצורכיהם והפחתת האיבה בין ההורים.

לסיכום

תהליך הגירושין הוא מסע רגשי ומאתגר, אך עם מגשר מוסמך לצידכם, הוא יכול להפוך לנתיב של הבנה, שיתוף פעולה ובסופו של דבר ריפוי. על ידי הכרה באיכויות החיוניות של ניטרליות, ניסיון, מיומנויות תקשורת, אמפתיה ויכולות פתרון בעיות אצל מגשר, ועל ידי ביצוע קפדני של הצעדים למציאת איש המקצוע הנכון, אתם עוזרים לעצמכם להפוך את המעבר הקשה לקל יותר. היתרונות של גישור, כולל יחס עלות-תועלת, סודיות, גמישות וגישה ממוקדת ילדים, מדגישים את ערכו ביצירת סביבה הרמונית לאחר גירושין. זכרו, המטרה היא ליצור דיאלוג בונה המבטיח כי טובת ילדיכם ורווחתכם נמצאים בראש העניין.