איך מטפלים בשיניים של הילדים

בריאות השיניים היא דבר חשוב וקריטי כבר מגיל צעיר. מי שלא מקפיד לטפל בשיניים שלו, צפוי להתמודד בחלוף השנים עם בעיות שונות בשיניים ובחניכיים, כגון דלקות לא נעימות, עששת וריקבון של השן, דברים שעשויים להגיע עד כדי נשירה של השיניים ולגרור טיפולים כואבים במיוחד וגם יקרים מאד. על כן, בתור הורים, חשוב כבר מגיל צעיר לדאוג לבריאות הדנטלית של הקטנטנים ובעיקר להכניס להם מודעות לשמירה קפדנית על הפה ועל השיניים. הבעיה היא שהורים רבים פשוט לא יודעים איך לעשות את זה כמו שצריך. בדיוק בשביל אותם הורים, אספנו כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לשמור על בריאות השיניים והחניכיים של הילדים.

מקפידים על ביקור אצל השיננית

ראשית, כבר מהגיל בו צומחות השיניים הראשונות אצל פעוטות, יש להקפיד על ביקור קבוע אצל השיננית, הדואגת קודם לניקיון השיניים והחניכיים של הילד. טעויות נפוצות של רופאי שיניים גורמות לכך שהילדים לא תמיד מקבלים את הטיפול הנכון והראוי בכל הבעיות שלהם, זאת מפאת חוסר זמן בטיפול ומעקב לקוי, והבדיקה אצל השיננית היא לרוב רגועה, קפדנית ומקיפה הרבה יותר. על כן, לצד הביקורים ההכרחיים כמובן אצל רופאי השיניים, יש לדאוג לביקור קבוע של הילדים אצל השיננית לפחות אחת לחצי שנה.

איך לטפל - בשיניים של הילדים

מקנים להם הרגלים כבר מגיל צעיר

חשוב לזכור קודם כל כי בריאות הפה, השיניים והחניכיים, מתחילה בהרגלי ניקיון וצחצוח נכונים. למדו את הילדים שחובה לצחצח שיניים בכל בוקר וערב וודאו שהם אכן עושים זאת ולא מדלגים פה ושם על הצחצוח. בנוסף, הסבירו להם שגם על אף שישנם זמנים ברורים לצחצוח, זה מצוין לצחצח את השיניים פעמים נוספות במהלך היום, כמו למשל אחרי ארוחה גדולה. כמו כן, למדו הרגלים שונים כמו ניקוי השיניים באמצעות חוט דנטלי, שימוש במי פה להשלמת פעולה הניקוי ועוד. ההרגלים לשמירה על בריאות הפה והשיניים שהם ירכשו בשנים הראשונות לחייהם ילוו אותם קדימה עוד שנים ארוכות.

מנעו מהם מאכלים ומשקאות ממותקים

נכון, אף אחד לא רוצה להיות ההורה הקשוח שלא מסכים לילדים שלו ליהנות ממתקים ומשקאות מוגזים שהם כל כך אוהבים. עם זאת חשוב לזכור כי סוכר וצבעי מאכל הם מקור כל הרע כשמדובר בשמירה על השיניים. על כן, גם אם אתם לא רוצים למנוע מהם לגמרי צריכה של מיני סוכרים ומתוקים, כדאי מאד להגביל אותם ולהסביר בדיוק מה הנזקים הפוטנציאליים.

משמשים להם דוגמה אישית

מצפים מהילדים לשמור על השיניים אבל אתם בעצמכם מפספסים צחצוח פה ושם? ככה זה לא יעבוד. על מנת שהם יבינו את החשיבות ויתייחסו לבריאות השיניים ביראת כבוד, עליכם לשמש להם דוגמה אישית כל הזמן ולהראות להם שגם אתם מקפידים על כל הצעדים לשמירה על הפה והחניכיים.