יתרונות אזרחות פורטוגלית לילדים

 

כל הורה חושב על טובת ילדיו ועל כן כל הורה בעל סיכויים להוציא אזרחות פורטוגלית צריך לשקול אופציה זו בחיוב, גם אם הוא עצמו מסודר כלכלית בארץ, ציוני בכל נימי נשמתו ואינו מעוניין לעזוב את המדינה, אינו מעוניין לחבור לאיחוד האירופאי ובאופן כללי המצב הקיים טוב עבורו והוא אינו מחפש אחר שינוי. אם כן מדוע חשוב שהורים רבים כן יבחנו את האופציה להוציא אזרחות פורטוגלית? פשוט מתוך מחשבה קדימה על טובת הילדים.

דלת פתוחה

חשוב להבין שלאזרחות פורטוגלית יש לא מעט יתרונות מבחינת הילדים וחשוב להבין שילד הנו אדם קטן שטרם גיבש חלומות, שאיפות ומטרות בחיים, ועל כן עלינו כהורים להשאיר עבורו כמה שיותר דלתות פתוחות, גם אם עלינו להשקיע בכך, ובימים כשלנו משמעותה של "דלת פתוחה" הינה היכולת לעבוד, ללמוד ולחיות בכל מקום בעולם, כך שמנעד ההזדמנויות יהיה הרבה יותר רחב, מזמין ומבטיח. מבקשים פרטים מקיפים בנושא? תוכלו לקרוא במדריך המלא דגשים חשובים, או לחלופין להיעזר בסיכום ההיבטים הרלוונטיים שמצויים בהמשך.

לימודים

אז נכון שלא כל אמא רוצה שהילד שלה יהיה רופא או עו"ד, אך מה אם הילד כן ירצה ואילו בארץ הוא יגלה שהוא אינו עובר את תנאי הכניסה, או לחלופין הוא כן עובר אבל העלות גבוהה מדי עבורו (ועבורכם ההורים)? ובכן אם רק תחשבו כיום קדימה, תבינו שכל עוד משיגים אזרחות פורטוגלית עבור הילד, הוא אוטומטית מחזיק באזרחות אירופאית, משמע הוא יוכל ליהנות מקבלה למגוון מוסדות לימוד נחשבים – הן לצד תנאים יותר נוחים והן לצד עלויות יותר נמוכות, כאשר בחלק מהמקרים העלות הינה אפסית. מכאן שאם באחד מן הימים הילד יפתח חלום מקצועי, באמצעות אזרחות פורטוגלית הוא עשוי לממשו.

עבודה

אומנם הילד עוד קטן, אך יום יבוא והוא עשוי לבקש להיות איש העולם הגדול, ועל כן אם לצד אזרחות ישראלית הוא גם יחזיק באזרחות פורטוגלית, הוא יוכל יחסית בקלות לגור במגוון מדינות שמשתייכות לאיחוד האירופאי, ובו זמנית ליהנות מהטבות מס, ולו כי הוא יחליט לבצע עסקאות נדל"ן מקומיות. בנוסף, אופציה זו מאפשרת להתקבל למגוון מקומות עבודה שווים ברחבי העולם, כולל אוסטרליה, ארה"ב וקנדה. מכאן שאם קוסם לכם שהילד ייצא לעולם הגדול ויכבוש אותו יחסית בקלות, הרי שמוטב לפעול היום עבור המחר.

יתרונות אזרחות פורטוגלית לילדים

טיול בעולם

כיום ידוע שאין זה פשוט להשיג ויזה לארה"ב, במיוחד לצעירים אחרי צבא. עם זאת, דווקא בתקופה של אחרי הצבא צעירים רבים מבקשים לראות עולם ואף להגיע לארה"ב ולהשתקע בה מעט. מה עושים? ובכן אם אתם ההורים תדאגו לכך עוד היום, בעוד כמה שנים הילד יגלה שבעוד שחבריו מראש מורידים אופציה זו מעל סדר היום, הרי שהוא בקלות יכול ליהנות מכך. כיצד? פשוט ביותר, באמצעות אזרחות פורטוגלית זוכים באופן מידי ליהנות מכניסה לארה"ב, וזאת מבלי לעבור תהליך מייגע של השגת ויזה ייעודית.

יוצאים לדרך!

היתרונות ברורים, וכעת נשאלת השאלה כיצד מתקדמים, ופה נמצא שהתשובה פשוטה ביותר: אם הילד קטן תוציאו ויזה עבורכם (עדיף שיהיה לשני ההורים) ולאחר מכן תוציאו עבורו, כאשר יש לקחת בחשבון שככול שהילד יותר גדול, כך הדרישות יותר מקשות, ולו כי הילד יידרש להוכיח זיקה יותר מהותית לפורטוגל. מצד שני, אם הילד בן 16 ומעלה, הרי שבמקרה זה מוטב שהוא יחכה לגיל 18 ויוציא כבוגר את האזרחות הפורטוגלית, וזאת במקום לחכות שההורים יסיימו את התהליך ורק אז יתחיל התהליך שלו. בהצלחה!