הורות בזמן קורונה: להיות יצירתיים, מקוריים ולהפעיל את הדמיון

הורות בזמן קורונה

ימי הקורונה דורשים מאיתנו כהורים להפעיל יצירתיות, וזאת בכדי להפעיל את הילדים ולהעניק להם תחושה של נורמאליות וסדר יום. כיצד תוכלו לעשות זאת? להלן המדריך להורה המיואש.

הורות בזמן קורונה: כך תנצלו את התקופה בעבור יצירתיות ומקוריות

אין ספק כי נגיף הקורונה הוביל לשינוים משמעותיים באיכות החיים של כל אחד מאיתנו, ובעיקר כאשר מדובר אצלנו ההורים. למעשה, אם התרגלנו להכניס את הילדים למסגרות ולהיפגש איתם לרוב בשעות הצהריים והערב, הורים רבים מצאו עצמם חסרי אונים עם ילדים פעילים וללא שום מסגרת או השגחה מצד סבא וסבתא. אולם, חשוב לזכור כי מדובר בתקופה חולפת אשר אותה ניתן לנצל בהחלט לטובה. "איך גדלת" הוא אתר עם תוכן איכותי שמאפשר לכם כהורים להעניק לילדים שלכם ערך מוסף בדמות הדרכות חינוכיות אשר מתאימות בדיוק לגילם, ובכך לספק להם מעטפת הורית נכונה ויצירתית עם שלל פעולות ומשחקים. ככל שתוכלו להפגין יצירתיות ולספק לילדים שלכם את המענה הנדרש מבחינת הפעלות, כך תוכלו לשמור על סדר יומם (וגם על השפיות הנפשית שלכם) בעת שהייה ארוכה בבית.

זה הזמן להפעיל את הילדים באמצעות פלטפורמות דיגיטליות

במקום לשבור את הראש לגבי הפעלות, תוכלו לנצל את הקדמה הטכנולוגית לצורך הפגנת מקוריות עם הילדים. למעשה, ברחבי הרשת ניתן לצפות בעשרות מדריכים אשר מאפשרים לכם להכין ביחד עם הילדים משחקים, אוכל ואפילו ללמוד יחדיו נושאים חדשים אשר בחיי היום יום אתם לא מקדישים מספיק זמן. אולם, במידה וישנם ילדים קטנים בבית מומלץ להגביל את זמן החשיפה לטלוויזיה, וזאת בשל העובדה כי חשיפה ממושכת בפרק זמן ארוך כמו בקורונה עשוי לגרום לעיכוב התפתחותי וחברתי בעתיד. זה הזמן לשנס מותניים ולערב את הילדים בפעולות הפשוטות של חיי היום יום, כמו בישול לדוגמא. ישנם מתכונים רשת אשר מאפשרים לכם להכין עם הילדים מזון מזין ואפילו מפנק, כמו פיצה משפחתית.

הורות מחוץ לקופסא בזמן תקופת הקורונה

השהייה הארוכה בבית מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם כהורים לחנך את הילדים לאורח חיים אקולוגי ובריאותי, ולכן שימוש באביזרים שיש לכם בבית כמו נייר טואלט או קרטון ביצים יכול לעזור באופן ממשי לצורך חינוך והפעלת הילדים. עם קרטון ביצים לדוגמא ניתן להכין קופאות בעבור תכשיטים או לצורך בנייה של מסלול מכשולים ממש בתוך הבית באמצעות בקבוקי פלסטיק. בנוסף, בתקופה הנוכחית מומלץ להצטרף לקבוצות ברשתות החברתיות אשר מציגות לא מעט טיפים מצוינים בעבור תעסוקת הילדים ויצירת דגש על תכנים חינוכיים אשר מאפשרים לכם כהורים לספק לילדים שלכם את המענה הנדרש בעת תקופה לחוצה ולא ברורה כמו התקופה הנוכחית. זכרו, מדובר בתקופה חולפת אולם ניתן יהיה לנצל אותה לצרכים האיישים שלכם ביצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסא.