כיצד השפה האנגלית תורמת לילדים

השפה האנגלית היא שפה בינלאומית ומשמשת אנשים לצרכים רבים ושונים, לרבות לצרכי עבודה והשכלה. לכן אין זה מפליא שכבר בגילאי בית הספר היסודי, הילדים מתחילים ללמוד את רזי השפה וכללי התחביר השונים. לימודי השפה האנגלית מהווים אבן דרך להצלחה, ולא רק בעולם העסקים, זאת משום שהיא השפה השלטת במחקרים אקדמאים ובאוניברסיטאות. מדוע חשוב ללמד ילדים את השפה האנגלית על בוריה וכיצד היא עשויה לסייע להם? ובכן, יש לנו כמה תשובות עבורכם.

יתרון בעולם העסקים

נכון, זה עדיין מוקדם לחשוב על שילוב בתעשיית העסקים, אבל ידיעת השפה האנגלית ורכישתה בגיל צעיר מהווה יתרון משמעותי עבור הילדים. לדבר אנגלית באופן שוטף כמו גם לכתוב ולקרוא ללא שגיאות כתיב, הם אלמנטים חיוניים עבור כל סוגי העבודות ומקנים לילד פתיחת דלתות משמעותית בעתיד, בכל תחום בו יבחר.

גירוי לרכישת שפות נוספות

כשילדים בקיאים בשפה זרה, הם עשויים לרצות ללמוד שפות נוספות. אחת הבעיות שגורמת לילדים להימנע מללמוד שפות היא מחסומי השפה. הפחד לא להצליח ללמוד או לבטא מילים באופן לא מדויק מקנן בילדים רבים (ואפילו במבוגרים). ניתן להימנע ממחסומי שפה באמצעות רכישת שפה זרה נוספת בגיל צעיר, כך הילדים עדיין לא פיתחו חששות מפני השפות הזרות. בקיצור, למידת השפה האנגלית תגרה את הילדים ותסייע להם לרכוש שפות נוספות ולהרחיב אופקים.

פיתוח מיומנויות קוגניטיביות

ילד שיודע שתי שפות ומעלה, מחזיק ביתרון מול ילדים דוברי שפה אחת. המיומנויות הקוגניטיביות של ילדים דו לשוניים מתפתחות מהר יותר והם עשויים לרכוש מגוון רחב של תכונות חיוביות כמו אסטרטגיה, הצבת מטרות, תפקוד תוך ריבוי משימות ופתרון בעיות. מעבר לזה, ידיעת שפה נוספת משפרת את יכולות הקריאה והכתיבה בקרב ילדים.

הצלחות בתחומים נוספים

ניכר כי ילדים דוברי שפה נוספת (שאינה שפת אם או מדוברת בבית), מצליחים בתחומים נוספים בחייהם, לרבות בשיעורים ובמבחנים בבית הספר, זאת בשל היכולת ללמוד, להתמיד ולתרגל (מה שמוענק להם בעת רכישת השפה האנגלית).

ביטחון עצמי גבוה

ידיעת שפה נוספת מקנה לילדים ביטחון עצמי גבוה, זאת הודות ליתרון שיש להם על פני ילדים אחרים. כמו כן, מבחני הפסיכומטרי והקבלה לאוניברסיטה פשוטים יותר עבור מי שבקיא בשפה האנגלית, זאת משום שהחלק בו הסטודנטים נבחנים בשפה האנגלית, הוא החלק המרתיע ביותר במבחן.

איך ניתן ללמד ילדים אנגלית?

ישנן דרכים שונות ללימוד אנגלית, החל מקריאת ספרים באנגלית, צפייה בסרטים, האזנה למוזיקה לועזית, אתרי אינטרנט לימודיים  ואפילו ישנם משחקי קופסא בשפה זו. בחרו את הדרכים האידאליות ביותר עבורכם והחלו ללמד אותם את השפה באופן הדרגתי.

 

ילדים שרוכשים את השפה האנגלית בגיל צעיר יחסית, נהנים ממגוון רחב של יתרונות ואפשרויות. הם מתפתחים טוב יותר, משפרים את היכולות הקוגניטיביות שלהם ומפתחים ביטחון עצמי גבוה. החלו ללמד את ילדיכם אנגלית עוד בהיותם פעוטות, ניתן להתחיל מלמידת אוצר מילים קטן ולהתקדם בהדרגה.