מה קונים ליום הולדת של בן שנתיים?

ימי הולדת מהווים בעבור ילדים חוויה מיוחדת, הודות לתשומת הלב שהסביבה מעניקה להם, ובייחוד בשל המתנות שהם מקבלים מבני המשפחה. כיום רבים מעוניינים לרכוש מתנות שמסייעות להתפתחות הילד, או כאלה שיהיו שימושיות בעבורו. מה קונים לגיל שנתיים? המדריך המלא לפניכם.

יום הולדת של בן שנתיים

הילדים גדלים ומתפתחים

השנים הראשונות לחייהם של הילדים, הן שנים משמעותיות ברובד ההתפתחותי. הילדים מתחילים להבין ולתפוס את העולם, ולפתח את המיומנויות המוטוריות והקוגניטיביות שלהם, לכן, חשוב לרכוש להם פריטים שיעצימו את ההתפתחות ויסייעו להם לפתח את כישוריהם באופן המיטבי. כיום, ניתן למצוא ברשתות הצעצועים השונות, כמו click toys, מגוון רחב של משחקים וצעצועים שמתאימים לילדים בגילים שונים, כשחלקם תורמים באופן משמעותי להתפתחותם, לרכישת מיומנויות ייחודיות ולשיפור היכולות שלהם. היתרון במשחקים הללו הוא שהם מסקרנים, מגרים את חושיו של הילד ומהווים אלמנט נהדר למשחק ופנאי ובמקביל הם תורמים להתפתחותו.

לגרות את חוש השמיעה: צעצועים מוזיקליים

כאמור, חשוב לגרות את חושי הילדים ולאפשר להם להאזין לצלילים וקולות שונים על מנת לפתח ולחדד את חוש השמיעה. תוכלו לרכוש שלל צעצועים מוזיקליים ייחודיים, בין אם מדובר בכלי נגינה שמותאמים לילדים, בהכרת קולותיהם של בעלי החיים ואפילו משחקים שמהם בוקעים צלילים במנעדים שונים.

משחקי יצירה: פיתוח חשיבה יצירתית ומוטוריקה עדינה

עולם היצירה הוא ללא ספק בין התחומים המומלצים ביותר בעבור ילדים, בעיקר כי פעולות יצירה שונות, למשל גזירה או הדבקה, מסייעות לפתח הן את המוטוריקה העדינה והן את היכולות הקוגניטיביות של הילדים כמו ריכוז, זיכרון וחשיבה יצירתית. לפיכך, מוטב לרכוש לילדים ערכות יצירה שונות, כאלה שיאפשרו להם לצבוע, לצייר, להחזיק אלמנטים שונים, להדביק וכו'.

משחקים שמפתחים את החשיבה

לצד כל המשחקים שצוינו מעלה, אפשרות נהדרת היא לרכוש לילדים משחקים שמפתחים את החשיבה והכישורים האינטלקטואליים שלהם, למשל משחקי קופסה שמותאמים לגיל שנתיים, פאזל רצפה לילדים, משחקי קוביות והתאמה, משחקי הרכבה, ספרי קריאה לפעוטות ועוד.

ומה לגבי וויסות חושי?

יש לא מעט ילדים שחווים קשיים בכל הנוגע לוויסות חושי, לכן רצוי לבדוק זאת מבעוד מועד, כשניתן להיעזר בשלל משחקים וצעצועים כמו חומרי יצירה, בצק צבעוני למשחק, משחקי מים ושלל אלמנטים בעלי מרקם ייחודי.

לפתח את המיומנויות המוטוריות

משחקי כדור, טרמפולינה, חבל קפיצה וכל משחק ייחודי שמסייע לשפר ולפתח את המיומנויות המוטוריות של הילד יהיה נהדר בעבורו. כמו כן, המשחקים הללו עשויים ללמד את הילדים אודות אורח חיים בריא ועל החשיבות בפעילות גופנית, כך שמדובר במשחק שמעניק שלל יתרונות.

 

אז מה תקנו לילד לכבוד יום הולדת שנתיים? ובכן, יש לא מעט רעיונות, הצעות ומתנות ייחודיות, שמעבר להיותן מהנות ומסקרנות, הן תורמות להתפתחות הילדים ומלוות בשלל יתרונות ומעלות. כדאי לעטוף את המתנה בעטיפה צבעונית על מנת להעניק לילדים אפקט של הפתעה וליצור בקרבם סקרנות במהלך פתיחת המתנה. מזל טוב!