בגדי תינוקות – המדריך המקוצר להלבשת תינוקות

בגדי תינוקות מצליחים לעורר ברבים מאתנו רגשות של אהבה רכות, טיפול ותמימות, המידות הקטנות והצבעים הפסטליים, מעוררים בנו מיד את הצורך לעטוף ולערסל, ולהעניק לרך הנולד את ההתחלה הטובה ביותר. הורים רבים בתחילת דרכם הולכים בין הסוגים השונים, וחוששים, שמה הלבישו חם מדי או קר מדי. הכנו עבורכם מדריך מקוצר, שייסע לכם לדעת איך להלביש את הרך הנולד.

בגדי תינוקות

ראשית דבר- אילו בגדי תינוקות קיימים?

ביגוד הבסיס

הכולל בגדי גוף, שעשויים, בדרך כלל, מ 100% כותנה (מומלץ מאוד) ומהווים שכבה דקה יחסית, הבאה במגע ישיר עם הגוף. בגדים אלו נסגרים בדרך כלל בסוגר "תיק תק" (בעבר נסגרו על ידי קשירה)

ביגוד ביניים

ביגוד ביניים הוא שכבה עבה יותר, המורכבת בדרך כלל מכותנה דקה או בד כותנה בשילוב פוליאסטר (בגדי פוטר) בגדים אלו נועדו כמובן לעונות מעבר (הדקים) או לעונת החורף הקרה.

ביגוד עליון

הביגוד העליון בדומה לעולם המבוגרים מורכב ממעילים, סוודרים, אפודות ומכנסי מעיל. כיום ניתן למצוא גם שמיכות פליז לעגלה, הנכרכות סביב התינוק, ומהוות שכבה עליונה בפני עצמה.

כיצד להלביש את התינוק בבית?

הטמפרטורה המומלצת בבית הינה 24 מעלות. בטמפרטורה זו תוכלו להלביש את התינוק בשתי שכבות של בגדי גוף או בשכבה דקה של בגד גוף, ושכבה דקה של בגד כותנה עליון. במידה ומדובר על עונת הקיץ, תוכלו לוותר על זוג מכנסיים נוסף, ולהסתפק במכנסיים בודדות. הקפידו לכסות את כפות הרגליים עם גרבי כותנה.

בעונת הקיץ, במידה והמיזוג דולק, תוכלו להחליף את בגד הגוף החורפי, בקיצי, אך הקפידו לשמור על מכנסיים ארוכות, במיוחד, אם הפעוט החל לזחול. במידה, והמזגן אינו דולק, ומזג האוויר נעים יחסית, תוכלו להניח לפעוט ולהשאירו שלגופו חיתול בלבד, או בגד גוף קיצי וחיתול

כיצד להלביש את התינוק מחוץ לבית?

כאשר יוצאים בחורף מהבית, חשוב מאוד להוסיף לשכבה העליונה גם מעיל, רצוי ללא כובע קפוצ'ון, אך עם כובע, המכסה את האוזניים, השתדלו להסיר את הכובע, במידה והתינוק ישן.

שימו לב, שכיסוי העגלה, מהווה שכבה נוספת, הקפידו לקחת עמכם שמיכת פליז דקה, היא בהחלט תספיק יחד עם הכיסוי פרוס.

בגדי תינוקות לעונת החורף בדרך כלל יהיו מורכבים מכותנה, אך אם אינם באים במגע ישיר עם הגוף, ניתן ואף מומלץ לרכוש בגדים בשילוב עם כותנה ופוליאסטר, וזאת על מנת להשיג בידוד נוסף.

בימי הקיץ, הקפידו לכסות את עורו של התינוק מהשמש הקופחת, תוכלו לעשות זאת באמצעות בגדי תינוקות מבד נושם ועם שרוולים מעט ארוכים. הקפידו להוסיף כובע, כנגד השמש, וליזום שתיית מים מרובה.

לסיכום, בגדי תינוקות בעונת החורף בהחלט יכולים להמשיך עמכם לעונת הקיץ, כבסו עלפי ההוראות, ותיהנו מהם לשנים ארוכות.