איך להפוך את הבית לבטוח יותר לילדים

הילדים שלכם, הם בוודאי הדבר החשוב לכם ביותר, בין אם מדובר בתינוקות רכים שרק עכשיו מגיעים מבית החולים כדי להתגורר בבית, ובין אם מדובר בילדים שכבר גדלו וכעת הם מתרוצצים ברחבי הבית ללא הפסקה.

ואכן בכל הנוגע למיגון הבית, עד כמה שננסה למגן אותו ולהפוך אותו לכזה שמתאים לילדים – עדיין ישנם כמה וכמה אלמנטים שיכולים להזיק לילד, בין אם מדובר בפגיעה בכפות הידיים והאצבעות על ידי דלתות כבדות, החלקה מסוכנת על הרצפה, מקומות חדים בבית שעלולים לגרום לחתכים ועוד, ולכן חשוב למגן את הבית כבר עכשיו!

בטיחות ילדים בבית

אז איך אפשר להפוך את הבית לבטוח יותר לילדים? הנה כמה דרכים לעשות זאת:  

מוצרי בטיחות ייעודיים

רכשו מוצרי בטיחות ייעודיים שנועד להגנה על ילדים. כיום ישנן חברות למוצרי בטיחות אשר מספקות מעצורים חכמים לדלתות, מעצורים לחלונות, מגני אצבעות לדלתות וחלונות מכל סוג, כמו גם שלל מגנים שישמרו על הידיים והרגליים של ילדיכם מפני פגיעה.

התאמת הבית לילדים

נסו לבצע התאמה מקצועית של הבית שלכם לילדים וגם את התאמת חדר הילדים עצמו, והיעזרו בחברות המספקות שירותי שיפוץ דירה בירושלים והסביבה וזאת על מנת לבצע התאמות של הבית לנמצאים בו, כמו למשל התאמה והתקנה של חלונות בטיחות, התאמת דלתות בעלות סגירת בטיחות, שיפוץ החדרים, כמו למשל תיקוני חשמל שעלולים להיות מסוכנים, ושלל פעולות שיפוץ שיטיבו עם איכות החיים שלכם ויסייעו לצמצם סכנות לילדים.

שימוש במוצרי טקסטיל רכים

נסו להשתמש במוצרי טקסטיל שיוכלו לסייע לביטחון הילדים שלכם כמו שטיחים עבים אותם תוכלו להניח בחדרי הילדים, שימוש בכריות ופופים גדולים בחדרים בהם הילדים שלכם משחקים, כמו גם תוכלו לבחור מוצרים למניעת החלקה באמבטיה המתאימים לילדים קטנים.

ניקיון על בסיס שבועי

הקפידו לנקות את הבית על בסיס שבועי. כאשר אתם מנקים את הבית על בסיס קבוע, אתם מונעים יצירת רובד חיידקים במקומות כמו במטבח, בשירותים ובשלל חלקי הבית תוך שהילדים שלכם שזוחלים בבית, אוכלים בו, משתמשים בכלים הסניטריים ומבלים בו את רוב זמנם: יוכלו לחיות בסביבה נקייה ונעימה יותר.

התקנת סורגים

עוד חשוב בבתים שנמצאים בקומות גבוהות לבצע התקנה של סורגים כנגד נפילה של ילדים כאשר את הסורגים יש להתקין על גבי החלונות, הדלתות של המרפסת כמו גם מעקות במידה ויש לכם גג שבו אתם מבלים. אם מדובר בבית בעל שתי קומות, יש לבטח את המדרגות באמצעות מעקות מיוחדים לילדים ושער בטיחות שימנע ירידה של הילדים במדרגות ללא השגחה של מבוגר.

הרחקת מזיקים

בחרו חברה העוסקות בהדברות כמו גם חברה העוסקת בתחום של שיפוץ דירה כדי לבצע הרחקת מזיקים מהבית, כמו למשל הרחקה של עכברים, חולדות, יונים ושאר מזיקים שמסוכנים לילדים. כך תוכלו להבטיח כי לא יכנסו מזיקים לבית שעלולים להעביר מחלות לילדים.

לסיכום, כדי לבטח את הבית עבור ילדים, לא חסרות שיטות שניתן לנקוט בהן כמו רכישה והתקנה של ציוד בטיחות לילדים, שיפוצים, הגנה מפני אש, ועוד. לכן חשוב כבר עכשיו להפוך את הבית לבטוח יותר עבור ילדים, כמו שיש לנסות לצפות את הסכנות שאורבות מעבר לפינה ולמנוע אותן.