נהיגה חכמה בחורף עם ילדים

הילדים הם החיים שלנו, אך על מנת לשמור על חייהם כהלכה, יש לא מעט דברים שניתן לעשות בחורף מעט שונה, ולו על מנת להבטיח שהנסיעה תהיה הרבה יותר רגועה. שנתחיל?

נהיגה בחורף עם ילדים

נשארים בשליטה

ממש כפי שאין לשכוח להביא לילד בקבוק שתייה לדרך, ספר אהוב, בגדים להחלפה, נשנוש וכדומה, כך גם בחודשי החורף אין לשכוח להדליק אורות. משמע גם אם לילדים יש דרישות וגם אם אנחנו מבקשים להיות קשובים לכל אחד בנפרד, או פשוט לקטוע ויכוח קולני, אין לאפשר לנוכחות שלהם להוציא אותנו משליטה. נכנסים לרכב ועוצרים לבדוק שלא שכחתם כלום: לא חגורות ולא אורות!

בודקים שאף אחד לא נשאר מאחור

גם אם מדובר בחודשי החורף ולא בחודשי הקיץ, עדיין חשוב לעשות הרגל מציל חיים – יוצאים מהרכב ובאופן פיזי בודקים ששום ילד לא נשאר ברכב. אל תהיו שאננים, לא לגבי הילדים! מדוע גם בחורף יש להקפיד על כך? כיוון שככול שההרגל יהיה יותר מוטמע בנו, כך במהלך הקיץ נהייה יותר מתורגלים וכמובן שגם בחורף מדובר בסיטואציה מאוד מסוכנת.

מעיל כובע מטריה ואפודה

כל הורה מבין שלקראת היציאה החוצה יש להתלבש בלא מעט שכבות, אך כאשר מדובר בנסיעה, מומלץ להוריד את המעיל, גם שלכם וגם של הילדים. מדוע? המעיל מפריע למקם נכון את חגורת הבטיחות! במקום שהחגורה תמוקם על עצמות האגן, היא לא פעם נעה לכיוון הבטן. עם זאת, אם כן מבקשים להשאיר את המעיל, יש להרים אותו, למקם את החגורה ורק לאחר מכן לסדרו מחדש. כמו כן, אם מדובר בסוג המעילים היותר עבים, הרי שיש להוריד ופשוט לשים מזגן, וזאת כי ריפוד המעיל פוגם באיכות תפעול החגורה. מה עם מעיל ההורה? בהנחה וההורה יתבקש להגיב, מעיל יסרבל הן את הגישה והן את התנועה ועל כן יש להשיל הן אותו והן את הכפפות.

היכרות עם הרכב

במקרה של השכרת רכב בארץ חשוב ביותר לבצע הסתגלות של כמה דקות, ולו על מנת להכיר את עוצמת הגז והברקס, להבין היכן מנמיכים את המוזיקה, היכן מאותתים, היכן צופרים, כיצד מסדרים את מראות הצד, כיצד מסדרים את מיקום כיסא הנהג בהתאם לגובה הרגליים וכדומה. משמע, רגע לפני שמעלים את הילדים על רכב חדש, יש לבצע נסיעת מבחן, במיוחד כאשר הכבישים רטובים והראות בעייתית.

תחשבו מראש

ברור לכולם שנסיעה עם ילדים עשויה להיות מאתגרת, ועל כן רוב ההורים מעדיפים להימנע מעצירות לא מתוכננות ופשוט להגיע ליעד המבוקש. אי לכך לפני כל נסיעה ארוכה מומלץ לבדוק את מצב האוויר בצמיגים ושיש מספיק מים במגבים. כמו כן, בתחילת הסתיו יש לוודא שהרכב מוכן לנסיעת חורף, ולו באמצעות בדיקה שגרתית במוסך, בה נהוג לבחון את תקינות מצב הצמיגים, הבלמים, המגבים וההגה.

באנו חושך לגרש

חודשי החורף ידועים כימים יותר קצרים, משמע יש הרבה יותר נסיעות שנעשות בשעות החשיכה. כיצד הילדים נכנסים לתמונה? הם לא פעם נוטים לשחק עם האורות הפנימיים של הרכב, אלו שנמצאים לידם. אם הדבר אינו הכרחי אין לאפשר זאת משום שהדבר מקשה ראייה מרבית של הכביש.

ללא אדים

מכירים את הסיטואציה שבה מבקשים להתחיל לנסוע, אך האדים על החלון חוסמים את שדה הראייה? ובכן גם אם מדובר בשעות הבוקר בהן ממהרים להוריד את הילדים במסגרות ולהגיע בזמן לעבודה יש לחכות מעט – לאפשר למזגן שמכוון לחלונות להפשיר את האדים.

לקראת חורפים גשומים ובטוחים

לסיכום נציין שילדים הופכים הכול למעט יותר מורכב (ובו זמנית להרבה יותר טוב), ועל כן כל עוד ניתן לעשות מעט על מנת לשמור עליהם, יש להיות קשובים לטיפים של נסיעה חורפית, גם אם הדבר דורש מאתנו ביקור במוסך. שנחווה חורפים גשומים ובטוחים!