"אוכלים עם העיניים": 5 דרכים לקשט את הצלחת לחוויית אכילה כיפית לילדים

אם אתם הורים לילדים קטנים, אתם בוודאי יודעים כמה קשה לשכנע את הילדים לאכול  אוכל שמכיל את המזונות הטובים, כמו ירקות, פירות, ביצים, חזה עוף ועוד. אבל האם ידעתם שעם קצת יצירתיות אפשר להפוך כל סוג אוכל לכזה שהילדים יאהבו? אז איך מקשטים את הצלחת כך שהילדים יחטפו אותו? הנה כמה טיפים טובים:

בוחרים אוכל מעוצב לילדים

הילדים שלכם מושפעים מצורות, צבעים ודמויות אותם הם רואים והם חשים קרבה למגוון אלמנטים, כאלה ואחרים. לכן כדאי לחפש מתכונים צבעוניים ומרגשים לילדים. מתכונים לארוחת צהריים תוכלו למצוא באתר זוגלובק המציע גם מגוון מוצרי מזון המתאימים לכל המשפחה. אחת הדרכים להגיש אוכל כיפי שגם יאכל היא בחירת שניצלים בצורות של חיות  או כוכבים, אפשר לבחור נקניקיות קטנות שאפשר להכניס ללחמנייה או לבצק עלים (משה בתיבה) ואפשר לסדר מגוון מאכלים בצורות ודרכים מפתיעות.

מכינים ארוחת ערב מחייכת

אם אתם רוצים שהילדים שלכם יאכלו את ארוחת הבוקר או את ארוחת הערב, המכילה ביצים וירקות, הכינו חביתה וסדרו עליה פרצוף מחייך באמצעות זיתים, מלפפונים ועגבנייה. מהזיתים אפשר ליצור זוג עיניים, העגבנייה יכולה להיות פה מחייך, המלפפונים שיערות, וכולי.  כך אפשר לעורר לילדים את עולם הדמיון ואת התיאבון. אם תרצו תוכלו לשתף את הילדים בהכנת הארוחה וקישוט החביתות.

 

 

חותכים פירות וירקות במגוון עיצובים וצורות

הפירות והירקות שאתם בוחרים יכולים להיראות נהדר כשהם חתוכים בצורה מעוצבת. באמצעות פומפייה או חותכן מיוחד אפשר להפוך את הפירות והירקות לפירות מעוצבים כמו אנונה חתוכה לפרוסות של כוכבים, גזר מסולסל, מלפפון בצורות לב ושאר חיתוכים.

עושים שימוש בכלים צבעוניים

כדי לעורר את עולם הדמיון אצל ילדים, וכדי לעורר את התיאבון: אפשר להשתמש בכלים צבעוניים. בחרו צלחות וכוסות בצבעים שהילדים אוהבים או כאלה המקושטים בדמויות שונות כמו מהאגדות, מהסרטים, מספרים ומשאר עולמות. אוכל שמוגש על כלים צבעוניים יעודד את הילדים לאכול יותר ויהפוך את הארוחות לנעימות יותר.

אפיית קאפקייקס מלוחים בריאים

ילדים אוהבים מאוד עוגות, וכשהן מעוצבות כמו קאפקייקס הן אפילו מגרות יותר. כדי להכין משהו בריא: אפשר לחפש מתכון לקאפקייק מלוח ובריא, עשוי מגבינות, קמח מלא וירקות. את הקאקפקייק מסדרים במנג'טים, אופים ומגישים לילדים שישמחו לאכול משהו שנראה כמו עוגה. אז זה הזמן להיות יצירתיים ולאפשר לילדים את כל מה שבריא וטוב לגופם.