המתנות שאתם חייבים לקנות לילדים

בכל רחבי הארץ, יש לא מעט חנויות בהן ניתן לרכוש מתנות לילדים. בין אם מדובר במתנה ליום הולדת, מתנה לכבוד יום המשפחה או אפילו מתנה לקראת החגים, הרי שרצוי לרכוש פריטים שישמשו את הילדים ובמקביל יסייעו להם לרכוש מיומנויות שונות וחיוניות. במקום לקנות בובה נוספת, או רעשן – ריכזנו בעבורכם מתנות נהדרות שאתם פשוט חייבים לקנות לילדים! סקרנים?

מתנות לילדים

ספרי קריאה

חשוב להטמיע את החיבה לקריאת ספרים עוד בגיל צעיר, זאת בשל כל היתרונות החבויים בפעילו מסוג זה, החל מרכישת שפה על בוריה, הרחבת אוצר המילים, שיפור יכולות ההתנסחות ועד לרכישת מיומנויות קוגניטיביות חיוניות כמו ריכוז והפעלת הדמיון. ניתן למצוא מגוון רחב של ספרי ילדים בחנויות שונות, בין אם בחנות צומת ספרים גרנד קניון חיפה או בחנויות שכונתיות. חשוב לשים דגש על בחירת ספר שיעניין את הילד, כזה שיהיה מרתק וידרבן אותו להמשיך ולקרוא.

משחקי קופסה

משחקי קופסה היו פה מאז ומעולם, הם משחקים נצחיים (כמעט), ששירתו וישרתו עוד דורות רבים. ומדוע המשחקים הללו תמיד פופולאריים? ובכן, מעבר לעובדה שמדובר במשחקים מהנים, הם תורמים לא מעט לפיתוח הכישורים הקוגניטיביים, הם מסייעים לילדים ללמוד כיצד לפתור בעיות, להבין איך לתכנן אסטרטגיה ומעבר לזה – הם תומכים בפיתוח מיומנויות חברתיות, שהרי המשחקים הללו מיועדים ל2-4 משתתפים. משחקים נהדרים שכדאי לכם לרכוש הם: טאקי, מונופול, נחש מי, RISK, משחקי זיכרון ועוד.

מטבח לילדים

בשנה האחרונה מטבחי הילדים צברו תאוצה, וזה בהחלט לא מפתיע. למרות שחלק מחברות הצעצועים מתייגות את המשחק ככזה שמתאים לבנות בלבד – לא כך הדבר. נסו להימנע מתיוג משחקים לפי מגדר ואפשרו לילדים ליהנות מכל הצעצועים והמשחקים הקיימים. מטבח לילדים יכול להיות נהדר בעבורם, הוא מאפשר להם להיות "כמו הגדולים". כמו כן, בשל גודלו, הוא עשוי לקחת חלק משמעותי בעיצוב חדר הילדים, והוא בהחלט אלמנט שמעניק אווירה של כיף והנאה בחלל.

ערכות יצירה

כמעט בכל חנויות הצעצועים תוכלו למצוא מגוון רחב של ערכות יצירה מוכנות, כשבכל ערכה יש חומרים שונים לטובת יצירה ייחודית. אם הילדים חובבי יצירה, זה יכול להוות משחק נהדר בעבורם, כשניתן להשלים את הערכה באמצעות רכישת חומרי יצירה בודדים. היתרון בערכת יצירה, זה שהיא כוללת את כל החומרים הנחוצים להכנת היצירה, כך שהבית אינו מתמלא בשלל פונפונים ופייטים. חשוב לציין שעבודות יצירה נהדרות לפיתוח המיומנויות הקוגניטיביות והן בעלות השפעה משמעותית על המוטוריקה העדינה, כך שללא ספק מדובר בפעילות מומלצת במיוחד.

 

לסיכום, לצד מגוון הצעצועים והמתנות שיש ברשתות השונות, יש גם לא מעט פריטים שיכולים להיות לעזר רב בעבור הילדים, ובו בזמן להעניק להם חוויה מהנה וייחודית. בין אם תבחרו בספר ילדים מרתק, ערכת יצירה מאתגרת, מטבח מעוצב לילדים או משחקי קופסה מדליקים – כל אלו עשויים לתרום להתפתחותם. רכשו את המתנה האידיאלית ביותר, עטפו אותה בנייר עטיפה אטום (לטובת אפקט ההפתעה), והעניקו לילדים את המתנה. אין ספק שהפעם עשיתם את הבחירה הנכונה!