איך לגרום לילד/ה שלך להרגיש מיוחד?

אם אתם רוצים להעלות לילדים שלכם את הביטחון העצמי, לאפשר לילדים לבטא רגשות, ובכלל: לגרום לילד או לילדה להרגיש מיוחדים – ישנן כמה פעולות שתוכלו לבצע, וזאת כדי לטפח את היצירתיות ואת הביטחון העצמי של ילדכם.

כיום בנים ובנות מתנסים במגוון תחומים החל מתחומי הדרמה, הריקוד, המחשבים, היצירה ועוד. כדי לטפח את התשוקות והאהבה לתחומים שונים, חשוב תמיד לנטוע בילדים בטחון. אז איך תוכלו לתת לילדים שלכם הרגשה כי הם מיוחדים? הנה כמה דרכים מעולות:

לגרום לילד להרגיש מיוחד

ביגוד מיוחד

תנו לילדיכם להתבטא. ביטוי דרך ביגוד, כמו גם שימוש בפרטי לבוש לטובת אמירה אישית, פותח צוהר עבור הילדים, פותח את התודעה ואת היצירתיות. כדי ליישם את הרעיון, אפשר להציע לילדים להתאים  לעצמם מגוון תלבושות, ואפילו נעליים כדי ליצור לוק תואם שיגרום לילדים לשמוח שהם נראים כמו אבא או אימא. נעלי בלרינה למשל נמכרות בשלל דוגמאות המתאימות הן לאם והן לבת, כך שניתן לרכוש נעליים זהות ולהתאים את יתר פרטי הלבוש לאאוטפיט תואם עבור אימא ובתה.

מילים טובות

שבחו את הילדים שלכם עם מילים טובות שמעלות את הביטחון העצמי, ונטעו בהם אומץ לבטא את עצמם. הדגישו בפני הילדים כי אתם תומכים בהחלטות שלהם, אמרו להם כי הם יפים מבפנים וגם מבחוץ, כמו גם אהובים. דברו אל הילדים בגובה העיניים ואל תתנשאו. זכרו! ילדים הם בעצם אנשים קטנים שמבינים הכל ויודעים לקרוא את המפה, גם בגיל קטן.

חוגים ופעילויות

זה נכון שילדים יכולים ביום אחד להתלהב מחוג ג'ודו, וביום השני לרצות להצטרף אל חוג דרמה. עם זאת חשוב להיות קשובים לרצונות של הילדים ולאפשר להם להתנסות במגוון פעילויות. הרשמה לחוגים בדרך כלל גמישה עבור ילדים ומאפשרת נקודות יציאה כל כמה חודשים. לכן שווה להשקיע ולטפח כישרונות חבויים בקרב ילדים.

פעילות משפחתית

ארגנו יחד פעילויות בחיק המשפחה. העלו הצגות ומופעים עם הילדים ותנו להם את הבמה להופיע מול בני המשפחה. פעילויות אלה ייסעו  לילדים להעלות את הביטחון בדיבור מול קהל.

שתפו את ילדיכם במחשבות ולבטים

אחת הדרכים להעלות ביטחון עצמי בנוגע ליצירת אמון בין בני אדם, נוגעת לשיתוף הילדים בהחלטות שאתם מבצעים. התייעצות עם ילדים בהחלטות שנוגעות להם, תקנה את הידיעה כי הם נחשבים וכי הם חלק חשוב במשפחה.

צאו לבילויים משותפים

נסו לצאת עם הילדים שלכם לכמה שיותר בילויים משותפים. שבו עם הילדים בבית קפה ונהלו שיחות ממש כמו כאלה שאתם מנהלים עם חברים. צאו עם הילדים לפעילויות אקסטרים בהם ילדים אחרים, והראו להם את העולם שמחוץ לבית. בכך הילדים שלכם יקבלו בטחון בהתנהלות חברתית וסביבתית, תוך שהבילויים יחזקו את ביטחונם העצמי.

 

לסיכום, דיבור בגובה העניים, מתן חופש להתנסות ויצירה, הרשמה לחוגים ואף ביגוד לילדים שמעלה את מצב הרוח – כולם אמצעים מעולים לנטיעת בטחון עצמי בקרב ילדים.