חכם משכנתאות כאן בשביל ההורים הטריים – איך לוקחים משכנתא בפעם הראשונה?

אם חשבתם שלהיות הורים לילדים קטנים ומתוקים זה קשה, תחכו לשלב שבו תנסו לקחת משכנתא. הורים לילדים קטנים שמבקשים לרכוש דירה הרבה פעמים מתקשים להבין כיצד ניתן להוסיף למשוואה של חיתולים, גנים וחוגים, גם החזר משכנתא חודשי. אז אם גם אתם עומדים לקחת משכנתא, אנחנו מזמינים אותכם לקבל מספר טיפים מקדימים. אז נכון שבפעם הראשונה כל המונחים חדשים, יש לא מעט הצעות וכפי שמהר מאוד תגלו גם שלל הוצאות צדדיות, אך אם רק פועלים לצד סיוע מקצועי, ניתן לא רק להיות הרבה יותר נינוחים, אלא גם לבחור במסלול הכלכלי ביותר נקודתית עבורכם.

משמעויות ואפשרויות – הון אישי

נקודת המוצא עבור השגת משכנתא היא להחזיק בסכום שמהווה 25% מסך ערך הדירה. עם זאת, בפועל מוטב להגדיל את הסכום הנחוץ עד כמה שניתן. חברת חכם משכנתאות מסבירה שככול שתשיגו סכום יותר גדול, כך תנאי המשכנתא יהיו יותר טובים. מעבר לכך, באופן כללי מוטב שיהיה ברשותכם סכום כמה שיותר משמעותי, וזאת כי מלבד ערך הנכס, נדרשים לשלם על ריהוט ומוצרי חשמל, ובמקביל לשלם מיסים, עמלות, תמורה לשלל אנשי מקצוע ועוד. בנקודה זו תוהים כיצד ניתן להגדיל את ההון האישי? תמיד מומלץ לבחון האם ניתן להשיג הלוואה מבני משפחה, כאשר אין לפסול הלוואה צדדית, וזאת כדי להטיב את תנאי המשכנתא. מתחיל להיות מסובך? זוהי רק נקודת ההתחלה.

נטילת משכנתא ב6 נקודות

אם עומדים לקחת הלוואה בפעם הראשונה בחייכם, נדרש להיות מודעים למספר עובדות. חברת חכם משכנתאות מסכמת עבורכם את עיקרי הדברים:

 

 

  • חשוב להשוות תנאי משכנתא בין הבנקים השונים, ואף בין מגוון סניפים של אותו בנק.
  • אומנם בנק זה לא שוק, אך גם בעת נטילת משכנתא יש מקום להתמקחות.
  • טרם בוחנים את גובה הסכום הנזיל, רצוי לבחון היטב את תמונת המצב הכלכלית, כאשר הכרחי להתחשב בסך ההוצאות וההכנסות. הן הנוכחיות והן העתידיות.
  • ייתכן שהנכס שמבקשים לרכוש אינו נכון עבורכם. שווה לבחון מהו שוויו הריאלי, והאם ביכולתכם לרכוש מבלי לחוש בכל חודש חנוקים.
  • אם הבנק מסרב להלוות, אין למהר לוותר מראש על החלום לרכוש נכס. עידו עוז, בעלי חכם משכנתאות, מחזיק בשורה של קשרים יעילים עם שלל גופי הלוואה חוץ בנקאיים. מוזמנים לנצל זאת.
  • לבניית תמהיל משכנתא יש חשיבות יתרה על העתיד הכלכלי. מסקנה? אין להתייעץ עם כל יועץ מטעם הבנק שרק מבקש לייצג אינטרסים צרים שאינם נוגעים אליכם, אלא מומלץ להיוועץ עם יועץ משכנתאות ניטרלי. יועץ מנוסה ומקצועי שמבקש בטובתכם.

כל מה שחשוב לדעת אודות תמהיל משכנתא

התייחסות לתמהיל משכנתא בצורה ממוקדת משפיעה באופן ניכר על ההתנהלות הכלכלית העתידית. עידו עוז, בעלי חכם משכנתאות, נוקט בגישה אישית. מבחינתו אין דבר כזה תמהיל שנכון עבור כולם. מכאן שגם אם רוב הבנקים מציעים תמהיל שמורכב משליש פריים, שליש קבוע ושליש משתנה מדי 5 שנים, יש לבחון זאת כראוי. בנקודה זו אין מנוס מאשר לקבל ייעוץ פרטני. מדוע? פגישות אישיות של אחד על אחד מעלות מגוון משתנים ייחודיים, כאלו שעשויים לשנות את סך התמונה לטובה. הנקודה היא שאין לראות בייעוץ משכנתא אישי עוד הוצאה, אלא התנהלות כלכלית נבונה. אפשרות לחתוך בהוצאות ולהתאים את תנאי ההחזר נקודתית ליכולת ההחזר האישית.

לסיכום,

נציין שרכישת דירה במקביל לתקופה של גידול ילדים קטנים (שדורשים לא מעט הוצאות) בהחלט מרתיעה. במקביל, כיום כאשר מחירי הנדל"ן במגמת עלייה, מפחיד לחכות עוד כמה שנים, כך שההון שיידרש להציג יתפח באופן שלא יאפשר להגשים את החלום. ייעוץ אישי אינו מותרות, אלא 100% התנהלות אחראית. בהצלחה!