זמן איכות משפחתי: היתרונות של שמירת שבת יחד עם הילדים

לשמירת שבת יש חשיבות עצומה מבחינת היכולת ליצור ביחד עם הילדים זמן איכות משפחתי, במגוון רחב של דרכים, לצד קיום של מצווה אשר כתובה גם בתנ"ך עם ציון פסוקים שבהם הקדוש ברוך הוא מצווה על עם ישראל לנפוש ביום השבת, לאחר עשייה מרובה במהלך כל השבוע. בסקירה הבאה נציג בפניכם את כל היתרונות הבולטים של שמירת השבת, כך שגם אתם תוכלו להצטרף למיליוני יהודים אשר שומרים את השבת ומנצלים אותה כהלכה. מוכנים? בואו נתחיל!

העמקת המסורת והיהדות בבית המשפחה

אחד מהיתרונות הבולטים של שמירת שבת ביחד עם הילדים יכולה להתבצע על רקע היכולת שלכם כהורים לנצל את השבת לחיבור למסורת. כניסת השבת באתר כיפה מאפשרת לכם לבחון בזמן אמת מתי השבת נכנסת, ולפני או לאחר כניסת השבת לנצל את הזמן לטובת ישיבה משפחתית משותפת כך שהילדים וגם אתם תוכלו לקרוא ביחד את ספרי היהדות והקדושה, ובכך להיכנס לתוך אווירה קסומה וביתית האפשרת גם לגבש את המשפחה, לצד היכולת להתמקד בערכים יהודיים המחברים את כל בני המשפחה למסורת ולמצווה.

ניצול הזמן לפעילות יצירה

במהלך השבוע הורים מתקשים לשבת עם הילדים ולבצע פעילות מהנה ביחד, כמו למשל עבודת יצירה משותפת. על כן, אחד מהיתרונות הבולטים של שמירת שבת ביחד עם הילדים היא היכולת להתנתק מרעשי היום יום  ולעשות ביחד פעילות מהנה ומגבשת שיכולה גם להתאים לתקופת החופש הגדול. כל מה שצריך הוא להיערך מראש עם הערכות לפני כניסת השבת, ובכך ליצור זמן מהנה שבו הילדים ואתם יכולים להביע את עצמכם באופן אומנותי, כחלק מניצול הזמן המשפחתי הקדוש הזה.

פעילות גופנית משותפת

שמירה על אורח חיים בריא ומאוזן מהווה משימה חשובה מאוד בעבור כל משפחה. אחד מהיתרונות של שמירת שבת ביחד עם הילדים היא היכולת לשמור על אורח חיים בריא, וזאת באמצעות פעילות גופנית משותפת כמו למשל הליכה באוויר הפתוח או אפילו תרגול יוגה בבית. שימו לב כי אתם שומרים על קצב אימונים אשר מותאם לילדים וכי הפעילות מתבצעת באופן חופשי ולא מתוך כפייה, כך שכל אחד מבני המשפחה יכול לבחור האם הוא רוצה לנצל את החופש לטובת פעילות המתבצעת במתכונת של כל בני המשפחה ביחד, או באופן עצמאי לבד.

 

 

זמן איכות אישי

כל הורה רוצה להעניק לילד שלו את הטוב ביותר, אולם לא פעם בגלל קצב החיים כמו גם האחים הנוספים היכולת ליצור זמן איכות אינטימי הולך ופוחת. על כן, אחד היתרונות של שמירת שבת ביחד עם הילדים נובע מתוך היכולת לקחת את אחד מהם ולשבת לשיחה על החיים, חברים,  לימודים או כל נושא אחר, מתוך הבנה כי ביום השבת ניתן ליצור זמן איכות משפחתי אינטימי בשקט וללא הסחות דעת.

התרחקות מהמסכים

בעידן טכנולוגי שבו הילדים חשופים באופן מתמיד למסכי טלוויזיה, טאבלט ומחשב, הניתוק בעקבות המצווה של שמירת השבת להם (וגם לכם כהורים) להפחית את החשיפה למסכים, ולהתמקד בשיחות אחד עם השני, בני משפחה שמגיעים לבקר לשישי שבת או אפילו קריאה של ספרים שהיא חשובה מאוד בעבור ההתפתחות של ילדים. מדובר ביתרון אשר מאפשר לכם כהורים ליצור ניתוק, רגע לפני שאתם מתחילים שבוע חדש.

לסיכום

יום השבת הוא יום מיוחד וקדוש לעם היהודי לא רק כאן בישראל אלא בכל העולם. כהורים ניתן ואף רצוי לנצל את היתרונות אותם הצגנו לכם כאן מתוך מטרה לנצל את יום השבת ולשמור שבת ביחד עם בני המשפחה, כחלק מזמן איכות משפחתי המתקיים ביום המנוחה של עם ישראל.