בונים עתיד טוב יותר לילדים שלנו: 4 אפיקי השקעה מומלצים

כהורים, אתם רוצים באופן טבעי לדאוג  לעתיד של הילדים שלכם באמצעות אפיקי השקעה אשר יניבו להם את היכולת לממש את הכספים לטובת הגשמת חלומות, החל מלימודים בהשכלה גבוהה ועד לרכישה של דירה. קבלת החלטות לגבי השקעה היא מורכבת למדי, ובשל כך בחרנו להציג לכם את ארבעת אפיקי ההשקעה המומלצים ביותר, כל זאת מתוך מטרה להשקיע בעתיד הפיננסי של הילדים, ושל המשפחה בכללותה.

השקעות נדל"ן בחו"ל

אפיק השקעה הנחשב לבטוח באופן יחסי הוא השקעה ברכישה של נדל"ן מעבר לים. אם עד לפני מספר שנים היכולת להשקיע הייתה מוגבלת, כיום במסגרת של ליווי מקצועי מטעם חברה המתמחה בתחום ניתן לאתר נכסים להשכרה בעדים מובילים, החל מדובאי ועד השקעה בנכסי נדל"ן בארה"ב. היתרון של אפיק זה נובע בשל היכולת לקבל  תשואות יציבות לאורך זמן, מימון בנקאי מלא להשלמת העסקה, ניצול הזדמנויות בשוק תוסס ומבוקש וכן ניהול של  תיק השקעות מגוון בעבור הילדים, כך שגם בעתיד הם יכולים  למנף את כספי התשואה לטובת השקעות נוספות.

קופת גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה היא מכשיר חיסכון חדש עליו הכריז משרד האוצר בשנת 2016. מדובר באפיק השקעה שבמסגרתו אתם כהורים של הילדים מעבירים כספים (עד לסכום של כ-70,000 ₪ בשנה) לקופה שאותה מנהל בית השקעות, כאשר ניהול התיק מתבצע בהתאם לרמת הסיכון המועדפת עליכם. לפני שפותחים את הקרן רצוי להתמקח על דמי הניהול, לטובת מהתנהלות כלכלית נבונה. היתרון של אפיק ההשקעה הזו נובע בין היתר בשל היכול למשוך את הכסף בכל זמן, לצד יכולת ליצור לילדים חיסכון ארוך טווח, בזכות הטבה שבמסגרתה במידה ולא מושכים את הכספים עד לגיל 60, ניתן לקבל אותם במסגרת של קצבה חודשית הפטורה ממס.

 

 

קרן השתלמות

קרן השתלמות היא אפיק חיסכון המנוהל בשוק ההון, כאשר מנהלי הקרן משקיעים אותו במסלול שנבחר מראש עם רמת סיכון גבוהה או נמוכה. לקרן השתלמות לקרן שני יתרונות מרכזיים: היא מוכרת כהוצאה לצורכי מס עד לסכום שנתי הקבוע בחוק, לצד פטור ממס על רווחי הון. קרן ההשתלמות היא אפיק חיסכון משתלם לטווח הבינוני, מאחר ולא כי ניתן לפדות את הכספים בקרן במשך 6 שנים, ובמידה ואתם לא צריכים את הכסף בעבור הילדים בתום התקופה, תוכלו להמשיך ולחסוך בתנאים מעולים.

פיקדון בנקאי

אם אתם מחפשים נתיב השקעה סולידי, בחירה בנתיב כמו פיקדון בנקאי עשוי לסייע לכם ליצור חיסכון מותאם לילדים, בייחוד על רקע תנאי השוק עם אינפלציה ועליית הריבים. תנאי השוק הנוכחיים מהווים הזדמנות להשקעה באפיק הפיקדונות שנחשב אפיק סולידי ובטוח, מאחר והריבית בפיקדון מובטחת על ידי הבנק ,וזאת בניגוד לתנודתיות בשוק ההון. ישנם מגוון מאוד רחב של פיקדונות אטרקטיביים לכל תקופה, והאלמנט החשוב ביותר הוא להתאים את הפיקדון לצרכים שלכם. שימו לב כי ככל שטווח ההשקעה ארוך יותר, הריבית בדרך כלל תהיה גבוהה יותר וכן ניתן לשלב פיקדונות עם תחנות יציאה מגוונות.

לסיכום

החלטה לגבי אפיק חיסכון לילדים היא החלטה משמעותית בעבור העתיד הפיננסי שלהם. לפני שאתם ממהרים להפקיד את הכספים, בחרנו היטב את האפשרויות בליווי מקצועי ובהתאם לצרכים הנדרשים שלכם, כחלק מהבנה כי ככל שמתחילים לחסוך ולנהל את הכספים מוקדם יותר, כך ניתן יהיה ליצור בעבור הילדים תשתתי פיננסית איכותית המבוססת על נתיבי השקעה מגוונים, כמו למשל השקעה ברכישה של נכס בחו"ל וכן הפקדות לפיקדון בנקאי.