מדריך להורים: איך עושים השוואת מחירים להתנהלות כלכלית נכונה

מצד אחד להיות הורה זה להנות מהרבה אושר, לב מלא באהבה ונחת רוח מהילדים שהולכים וגדלים עם הזמן. מצד שני, ההורות מביאה איתה גם לא מעט דאגות, החל מהרצון לשמור על הילדים ולדאוג לכל הצרכים שלהם, ועד לדאגות כלכליות שרק הולכות ומעמיקות ככל שהמשפחה גדלה ומתווספים אליה עוד ועוד ילדים. המציאות מראה שהורים רבים מתקשים לנהל את כלכלת הבית לא בגלל שהם לא מרוויחים מספיק, אלא רק מפני שהם לא יודעים להתנהל נכון מבחינה כלכלית. אם גם אתם מרגישים שהניהול הכלכלי של חיי המשפחה מקשה עליכם ומרגישים שבעזרת ידע חשוב ניתן יהיה לשפר במידה משמעותית את פני הדברים, אנו רוצים לחלוק כמה טיפים הקשורים להשוואות מחירים וצרכנות נבונה שבהחלט יכולים לתת לכם השראה לעשות כן.

השוו מחירים תמיד

כלל האצבע החשוב ביותר שאתם צריכים לסגל מעתה והלאה הוא להשוות מחירים על כל מוצר שאתם קונים. זה יכול להיות סל הקניות בסופר (אותו ניתן להשוות בקלות גם ברשת עוד לפני שבכלל קניתם מוצר אחד), כלי רכב שתבחרו או צעצועים ילדים. אם אתם מגיעים לאתרים או חנויות שלא מאפשרים את ההשוואה הזו ולא מנגישים לכם את המידע כך שיהיה ברור מה עדיף לקנות, שווה לחפש במקומות אחרים. קחו למשל את אתר ויטה פלוס לתוספי תזונה ומוצרי בריאות. באתר תוכלו לקבל מידע מקיף על כלל המוצרים, לבחור את הדיל המשתלם ביותר עבורכם ולהשוות מחירים בין מוצרים. בדקו באתר Vita plus, שם תמצאו מידע חיוני ששווה הרבה כסף ועשו זאת בעצם עם כל מוצר שתרכשו מעתה הלאה.

היעזרו בצרכנים שרכשו לפניכם

אנחנו חיים היום בעידן דיגיטלי לחלוטין, ועל אף שניתן להצביע על לא מעט חסרונות הקשורים לעניין הזה, ברור שיש גם לא מעט יתרונות שהם אפילו משמעותיים ביותר. אחד מהם זו האפשרות לקבל מידע אובייקטיבי על מוצרים מסוימים ומקומות לרכישה מאנשים שונים וזהו למעשה המידע האמין ביותר שתוכלו לקבל. אם מדובר על חנויות באזורים מסוימים תוכלו להתייעץ בקבוצות הפייסבוק השונות של העיר או האזור ואם אלו אתרים מקוונים תוכלו להתייעץ בקבוצות העוסקות במוצרים הספציפיים.

קונים מוצרים גדולים? אל תקנו לפני שתבינו את מגמת המחירים

כשאתם קונים מוצרים שנחשבים קטנים יותר כמו מצרכים לבית או צעצועים לילדים, כנראה שאין לכם יותר מדי זמן או רצון לחכות לירידות מחירים. עם זאת, כשמדובר על מוצרים גדולים יותר ורוצים לבצע רכישה של טלוויזיה חדשה, מחשבים ומוצרי חשמל באופן כללי או דווקא כלי רכב, כאן כבר חשוב לקחת נשימה עמוקה ולרכוש רק לאחר תהליך קפדני ומדוקדק. זכרו שברגע החיפוש הראשון של דגם מסוים אתם עשויים להיתקל במחיר כלשהו או בטווח מחירים. עם הזמן, יש הרבה מאד מוצרים שמחירם יורד כאשר דגמים חדשים יותר נכנסים לשוק וכך אתם יכולים למעשה לחסוך עשרות אלפי שקלים מדי שנה.

לא מכירים לעומק את המוצרים שאתם רוכשים? היעזרו במכרים מומחים.

לסיום אנו רוצים לחלקו טיפ חשוב שימנע מכם בזבוז כסף מיותר. כשאתם רוצים לקנות מוצרים חשובים שאתם לא ממש מבינים בהם, למשל אם אתם צריכים מחשב חדש לבית או מעוניינים להחליף את הרכב, גשו לחנויות או לאתרים רק אם אדם שמבין בתחומים הללו ושאתם סומכים עליו במאה אחוז. למרבה הצער יש בעלי עסקים שמנצלים לרעה את חוסר ההבנה של הלקוחות ועל מנת שחלילה זה לא יקרה לכם, עדיף להגיע עם מומחה מטעמכם. בהצלחה!