מדריך לנשים אחרי לידה: איך תוסף קולגן יכול לעזור לכן?

קולגן לנשים אחרי לידה

כל אישה יודעת שהתקופה שלאחר הלידה, על אף שמדובר בזמן מרגש המוקדש רובו להיכרות עם הילוד החדש והסתגלות לחיים החדשים בתור אמא, היא גם תקופה מורכבת למדי. הנפש כמובן מוצפת מהחוויה הייחודית של הלידה וחוסר שעות השינה תורם גם הוא לקושי בלי ספק, וגם הגוף עבר שינויים מרחיקי לכת בעקבות ההיריון וזה משהו שהרבה פעמים עשוי לגרום לחוסר בטחון ולפעמים אפילו גם לתחושת דכדוך. מתוך כך, נשים רבות מחפשות כל מיני פתרונות שיעזרו הן לגוף והן לנפש לאחר הלידה ונראה כי השוק מוצף במוצרים כאלו ואחרים, שחלקם טובים יותר וחלקם הרבה פחות. עם זאת, נראה ישנו רכיב אחד שזוכה לפופולריות רבה בצדק רב בשנים האחרונות והוא הקולגן, ולאחרונה מתברר שהוא יכול לסייע לא מעט עבור נשים בהריון. מה זה התוסף הזה ואיך בדיוק הוא יכול לעזור? הנה מה שחשוב שתדעי.

מה זה בכלל קולגן?

קולגן הוא למעשה חלבון שמיוצר באופן טבעי בגוף האדם החל מרגע הלידה ועד לתחילת שנות העשרים. מהרגע הזה, מאגרי הקולגן בגוף מתחילים להידלדל, ועל אף שרבים כלל לא מודעים לכך, יש לעניין הזה השפעה רבה על גופינו. ההבנה כי מדובר על אחד החלבונים החשובים ביותר לגוף האדם, הביאה חברות חברות לנסות ולייצר תוספי קולגן שייתנו מענה לחוסר הטבעי שלו בגוף, ויש כמה כאלו שבהחלט יודעות לתת מענה של תוספי קולגן איכותיים. מנהלי חברת קולגן פלוס, חברה המתמחה בתוספי קולגן, ייסדו את החברה כדי להנגיש את מוצרי הקולגן לקהל הרחב וכיום גם נשים לאחר לידה יכולות להנות מהיתרונות הרבים של המוצרים הללו. אז מה הוא בעצם עושה? בואו ננסה להבין.

חיזוק ושיפור מראה העור

לקולגן יש יתרונות רבים, ואחד המשמעותיים שלו הוא ההשפעה על בריאות העור ועל המראה שלו. מחקרים מראים כי הסיבה אנשים צעירים לא סובלים מקמטים והם בעלי מראה עור זוהר וחלק, היא חלבון הקולגן. כמובן שלא מדובר בפתרון פלא ובטח שלא בסם הנעורים, אבל בהחלט נראה כי שימוש בקולגן עשוי לתרום למראה עור צעיר וחלק יותר. נשים לאחר לידה, שגופן מתרוקן באחת מהורמונים ששיוו לעורן מראה צעיר ורענן, יכולות בהחלט לנסות ולהיעזר בקולגן כדי להחזיר את העור לקדמותו.

חיזוק השיער

עוד תופעה מוכרת אחרי הלידה היא נשירה מוגברת של שיער. זה קורה בגלל שמהלך ההיריון גוף האישה מתמלא בהורמונים שמטרתם לתמוך בהתפתחות העובר, ועל הדרך זה גם מחזק את השיער ומשפר את המראה שלו. לאחר הלידה ההורמונים מסתלקים מן הגוף וזה מוביל לנשירה מוגברת. הקולגן עשוי לסייע להקל גם בעניין הזה וזה בהחלט משהו ששווה לנסות. חשוב לזכור שהנשירה זו תופעה שחולפת מעצמה כעבור זמן מה לאחר הלידה, אבל אם אפשר לעזור לגוף להתגבר עליה זה תמיד עדיף.

חיזוק השריר והעצם

לבסוף, שווה לדעת שקולגן גם עוזר לחיזוק המפרקים, העצמות וגמישות השרירים, ועל כן הוא פופולרי במיוחד בקרב ספורטאים. לכל אישה יש צרכים ואתגרים שונים אחרי הלידה, אבל כמעט כולן זקוקות לתמיכה בעניין הזה ויכול מאד להיות שגם כאן הקולגן יכול לשמש לעזר, כמובן שלאחר התייעצות עם הרופא המטפל שלך.

בשורה התחתונה, מדובר ברכיב בהחלט מצוין שניתן לצרוך באמצעות תוספי תזונה. אם את אחרי לידה או אפילו ממש לפניה, אנו בהחלט ממליצים להתייעץ עם הרופא ולשאול לגבי תוספי קולגן והאפשרות להיעזר בהם בתקופה המאתגרת הזו.