העצמה נשית: הקמת עמותה למען אימהות

עמותה למען אימהות

החלטת להגשים חלום ולהקים עמותה למען אימהות? במדריך זה נציג בפנייך את כל השלבים להקמה של עמותה אשר תגשים את המטרות לשמה הוקמה כמו גם תספק יכולת ממשית לסייע לנשים ברחבי הארץ.

הקמת עמותה: כל מה שרצית לדעת וחששת לשאול לגבי התהליך

תהליך של הקמת עמותה הינו תהליך מורכב הדורש לא מעט מחשבה, תכנון וכמובן אנשי מקצוע. למעשה, כאימא וכאישה יש בך את כל היכולות לסייע ולתרום לחברה, כאשר אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת היא דרך הקמה של עמותה רשומה כחוק. דרך העמותה תוכלי לסלול בעבורך ובעבור נשים נוספות דרך שבמסגרתה הן יקבלו סיוע, בהתאם לנושאים שקרובים לליבך. עם זאת, רגע לפני שאת ממהרת להקים עמותה את צריכה לבצע חשיבה מעמיקה עם עצמך ולחשוב – מהי המטרה של העמותה שלי? אם המטרה שלך היא לסייע לאימהות לילדים עם צרכים מיוחדים, חשבי מהו ערך המוסף אותו תרצי להעניק במסגרת פעילות העמותה, ובהתאם לכך גם תוכלי לבחור שם  אשר תואם את רוח העמותה. בכדי לרשום את העמותה כחוק, עלייך להיכנס לאתר הרשמי של רשם העמותות, למלא את הפרטים כולל אנשי קשר רלוונטיים וכן לוודא כי עורך דין מטעמך חותם על התצהירים אותם את מגישה. חשוב לדעת כי בעבור הגשת הבקשה נדרש לשלם אגרה כמו גם אגרה שנתית, ועל כן רצוי לעבוד כבר בשלב הראשון עם רואה חשבון שתפקידו הוא בין השאר לטפל בנושאים הללו, לצורך ניהול תקין של העמותה.

גיוס כספים – חלק בלתי נפרד

לאחר סיום השלבים הבירוקרטיים שכוללים בין היתר את מילוי הטפסים והגשתם, השלב הבא הוא לגייס כספים. חשוב להבין כי ללא סיוע כספי לא תצליחי להפעיל את העמותה שלך או לפעול למען המטרות, ועל כן חשוב להכיר וללמוד אודות קרנות פילנתרופית אשר באמצעותן תוכלו לגייס כספים. למעשה, דרך הקרנות ניתן לקבל מימון לטובת הפעלת העמותה, בהתאם לאופי של הפעילות. אם העמותה שלך נוסדה לטובת מתן סיוע כלכלי לנשים חד הוריות, ניתן לפנות לקרן העוסקת בתחום של שירותים חברתיים. כיום הדרך לגייס כספים הפכה לפשוטה יותר מאחר ואפשר לקבל מידע נוסף על קרנות סיוע לעמותות דרך לחיצת כפתור, ובכך ליצור הזדמנות אמיתית לביצוע של גיוס כספים – ומימוש של הכספים בהתאם למטרות של העמותה.

גיוס עובדים ואנשי צוות

כאישה עצמאית שרוצה להעניק הלאה, את לא יכולה לעשות את זה לבד, עם כל הרצון הטוב והמוטיבציה הענקית שבוודאי יש לך. בכדי שתוכלי למנף את פעילות העמותה כמו גם ליצור מעגלים גדולים ורחבים, את חייבת לגייס עובדים ואנשי אמון עליהם את סומכת ואשר יכולים להוביל את הערכים של העמותה כמה צעדים קדימה. הקדישי את הזמן בכדי לאתר אנשי מקצוע שמתחברים לנושא של העצמה נשית, כחלק מיצירה של קבוצת אנשים הפועלת יחדיו למען מימוש המטרות, סיוע ותרומה לאחר.

לסיכום, היכולת שלך כאימא וכאישה לספק סיוע לנשים אחרות מהווה דרך מדהימה לעזור לחברה ולקהילה. למרות שמצפים לך אתגרים לא פשוטים במהלך הדרך, זכרי יש בך את כל היכולת להצליח – במידה ואת רותמת סביבך צוות מנצח כמו גם יוצרת קשר עם קרנות מובילות שבאמצעותן תוכלי לקבל כספים, ולהעביר אותם הלאה בעבור נשים הזקוקות לכך. כל מטרה מקדשת את הפעילות ועל כן זכרי כי בעשייה שלך את יוצרת חברה הוגנת ושיוונית שמבוססת על עזרה הדדית ועל כוח נשי מתפרץ, עוצמתי ומחבק.