איך להגן על הילדים באינטרנט: המדריך המלא להורים

אין שאלה שהאינטרנט מהווה כר פורה עבור ידע, קידמה, יצירתיות, מחשבה והנאה, ואכן ילדים רבים לומדים כיצד להפיק שלל הטבות מאותו פלא טכנולוגי שרק הולך ומשתכלל. יחד עם זאת, עלינו ההורים לשים לב שביטחון ילדינו נשמר, וזאת כי מהר מאוד הם יכולים לגלוש מסרטון לגיטימי לסרטון אלים או מיני, ואלו דברים שעלינו להרחיק מהילדים, ופה נסביר כיצד.

אנטי וירוס

שימוש פשוט באנטי וירוס עשוי לסייע לשמור על ביטחון הילדים. אנטי וירוס מונע שלל פרסומות, תוכנות ריגול ושלל תכנים בלתי נשלטים. מכאן שבאמצעות התקנה מהירה ניתן לוודא שתוך כדי המשחק לא תופיע פרסומת של נערות ליווי, של משחקי הימורים וכדומה. כמו כן, כיוון שקיימים לא מעט תוכנות רצוי לברר איזו יותר יעילה, ולו כי רבות מציעות פיצ'רים מגוונים, תרחישי שימוש יותר או פחות נוחים, פרסומות עבור גרסאות מתקדמות, איכות סריקה משתנה, זיהוי תוכנות זדוניות שמבוסס על התנהלות וכדומה. מבקשים מידע מקיף? תוכלו לברר בסקירה הבאה אודות שלל המשתנים.

היו ערים לסימנים

תמיד חשוב לשים לב האם הילד מתחיל להתנהג באופן שונה – האם הוא לוקח את האייפד למקום צדדי, האם הוא ממהר לכבות את המסך כשמתקרבים וכדומה. באותה נשימה חשוב לנהל עם הילד שיחה מקדימה, בה מסבירים לו שהרבה פעמים צצים ברשת תכנים בלתי הולמים, וכאשר זה קורה אתם כלל לא כועסים, אלא רק מבקשים שהוא ישתף, ולו בכדי שתוכלו לסייע. ברגע שהילד יחוש שזה בסדר לשתף ושאינכם כועסים, השקיפות תהיה הרבה יותר נוכחת.

אפליקציית בקרת הורים

אפליקציית בקרת הורים מאפשרת להגביל את השימוש במכשיר. האפליקציה מסייעת לדעת היכן הילד נמצא ואף מסייעת לעקוב הן אחר השיחות והן אחר תוכן ההודעות. כמו כן, אפליקציה זו גם מסייעת לכבות פונקציות שאינן רצויות (למשל קנייה באתרים מגוונים). בנוסף ,iTunes ו- Apple TV מעניקים אפשרות לדרג את התוכן שבו הילדים צופים, כך שמדובר בכלי בקרה נוסף.

איך להגן על הילדים באינטרנט המדריך המלא להורים

חוקי ברזל

לפני שמביאים לילד מכשיר נייד בעל גישה לאינטרנט, הכרחי לחדד מספר כללים. כך למשל חשוב להגדיר זמן גלישה, שאת הנייד לא מכניסים לחדר השינה ובאלו שעות ביום ניתן לגלוש. כמו כן, חשוב מאוד שההורה יהווה דוגמה אישית, משמע אין לצפות מהילד לא לשקוע בנייד, בזמן שאתם ההורים יושבים בארוחת הערב עם הראש שקוע בהודעות.

היו מודעים!

בין היתר יש לפקח גם כשהילד גולש בפלטפורמות חברתיות וגם כשהילד משחק באינטרנט. מדוע? ידוע על שלל מצבים שבהם נוצלו ילדים, ולו כי מאוד קל לעבור ממשחק קבוצתי לשיחה פרטית. מכאן שגם פה יש לעמוד על המשמר, לבחון את התנהגות של הילד ואף להסביר לו מראש אלו סכנות עשויות לארוב לו מעבר לפינה, כך שגם הילד עצמו יגלה אחריות ויתנהל באופן זהיר.