מגיל תיכון ועד עשור קדימה: עמותת אחינועם בראשות משה, רפי ואיל אדרעי תומכת בנערים ובנערות בישראל

אחת הקלישאות הגדולות ביותר אומרת שמי שרוצה להשקיע בעתיד המדינה צריך להשקיע בחינוך, ונראה כי מדובר על קלישאה מבוססת בהחלט שמוכיחה את עצמה פעם אחר פעם. בדיוק בגלל זה ממשלות ישראל משקיעות מאז ומתמיד בתחומים שונים של החינוך כמו בנייה והקמה של בתי ספר חדשים, פיתוח תוכניות לימוד, הכשרה של מורים, השקעה בחינוך הבלתי פורמאלי ועוד, אך בסופו של דבר ברור שתמיד יהיו תלמידים מרקע סוציו אקונומי קשה שייפלו בין הכיסאות. אז מה עושים? אפשר כמובן למחות ולדרוש עוד מהמדינה, אך בסופו של דבר זה לא תמיד עוזר ולמרבה המזל יש את מי שהבינו שצריך לקחת את המושכות לידיהם. עמותה אחת נפלאה בשם עמותת אחינועם מסייעת לבני נוער בסיכון מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית בישראל מזה שנים ארוכות, ואנו רוצים לספר לכם כעת על הרקע להקמתה ועל הפעילות המבורכת שלה, בואו נתחיל.

הרקע להקמת עמותת אחינועם

שלושת האחים רפי אדרעי, איל אדרעי ומשה אדרעי, בהחלט מבינים דבר או שניים בנוגע לקשיים כלכליים ואתגרים של המעמד הסוציו אקונומי הנמוך בישראל. הם נולדו בצפת למשפחה קשת יום, לצמד הורים שעבדו שעות ארוכות מדי שבוע רק כדי להביא פת לחם לשולחן. למזלם הגדול, האווירה המשפחתית בבית הייתה מגובשת והם התחנכו על ערכים של נתינה למען האחר, איתנות נפשית, מסוגלות וחתירה להצלחה ללא וויתור.

הרוח הזאת הביאה את השלושה, רפי, משה ואיל אדרעי, לשאוף להצלחה מגיל צעיר, ועוד בתור בני נוער הם יצאו מהבית כדי לעזור בפרנסת המשפחה. אותם הערכים הללו הם אלו שהביאו אותם לשירות משמעותי וחשוב בצה"ל, ואחרי השחרור פנה כל אחד מהם לעולם העסקים, עד שהפכו שלושתם לאנשי עסקים מצליחים ומוכרים מאד בביצה המקומית. מתוך ההצלחה שלהם הבינו השלושה שזהו הזמן להעניק בחזרה, והבינו שאין רעיון טוב ומתאים יותר מלתת את הסיוע והעזרה לבני נוער הנמצאים כיום באותה הנקודה שבה היו הם בעצמם לפני כמה עשרות שנים.

פעילויות העמותה

איל, משה ורפי אדרעי מעמותת אחינועם, הם כאמור אנשי עסקים ממולחים, ואת הניסיון העשיר והידע שלהם הם מביאים בהחלט אל ניהול העמותה. מתוך כך, אלו הם תחומי הפעילות הקבועים של העמותה בשגרה:

תוכנית הליווי המקיפה:

זוהי תכנית מיוחדת בהחלט שמתחילה באיתור של בני נוער בסיכון שנפלו בין הכיסאות ולא מקבלים את הליווי והתמיכה שהם זקוקים לה. לכל אחד ואחת מהם נבנית תכנית בהתאמה אישית הכוללת סיוע בלימודים, פיתוח תחביבים ותחומי עניין, עזרה סוציאלית ופסיכולוגית, תמיכה בבני המשפחה ועוד.

מגיל תיכון ועד עשור קדימה: עמותת אחינועם בראשות משה, רפי ואיל אדרעי תומכת בנערים ובנערות בישראל

תוכנית המלגות של עמותת אחינועם:

כמו כן מעניקה העמותה מדי שנה מלגות בשווי מאות אלפי שנים לבני נוער ומשפחותיהם. הכסף הולך לליווי לבני נוער, עזרה בלימודים, ייעוץ מקצועי, הכנה לשירות בצה"ל, תמיכה כלכלית במשפחות ומטרות חשובות נוספות.

תוכנית ההכנה לצה"ל לבני העדה האתיופית:

עוד פרויקט מעניין בהחלט של העמותה שמטרתו להכין את בני ובנות העדה האתיופית מגיל 16 ומעלה לשירות משמעותי בצה"ל. ההכנה כוללת חלק פיזי, הכנה למיונים שונים, פיתוח יכולות כמו מנהיגות ואיתנות ועוד. מעל 90 אחוז מהבוגרים של התוכנית משתלבים ביחידות המובחרות בצה"ל ורבים מהם אף ממשיכים לשירות קבע ומסלולי קצונה.

לסיכום

עמותת אחינועם היא בהחלט בשורה של ממש עבור בני נוער בסיכון בישראל. הפעילות שלה מסייעת לאלפים רבים מדי שנה וכשמבינים את הרגע להקמתה זה בהחלט מסביר את הכול.