בניית בית פרטי: למה כדאי לעשות את זה?

אם אתם שוקלים לבנות בית פרטי ועדיין מתלבטים, הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא נסביר למה כדאי לכם לבנות בית פרטי ומה חשוב לבדוק לפני שיוצאים לפרויקט.

בונים היום את התשואה של מחר

אם אתם רוצים לדעת איך מתחילים בפרויקט של בניית בית פרטי, כאן תוכלו למצוא מאמר עם מידע שמפרט איך עובד התהליך, אך כעת נרצה להדגיש בפניכם את היתרונות של זה. זה נכון שבניית בית פרטי כרוכה בהוצאה כספית לא קטנה, בטח ביחס לרכישת דירה רגילה מקבלן וכמובן יד 2. עם זאת, כשאתם בונים בית פרטי אתם למעשה מבטיחים לעצמכם תשואה כלכלית שתספק ביטחון כלכלי לא רק לכם, אלא גם לילדים שלכם. בעתיד הרחוק הבית הזה יהיה שווה פי 3 או 4 והם יוכלו להשתמש בתקציב הזה על מנת לרכוש נכס לעצמם, מה שכמובן כיום הופך לקשה מאד.

אתם חוסכים כסף

כשאתם בונים בית פרטי אתם למעשה חוסכים לא מעט כסף שכרוך במגורים בבניין משותף. במיוחד אם אתם גרים היום במגדל מגורים גבוה, שיש לו לובי גדול, חניון ענק ושלוש מעליות, אתם ודאי משלמים לא מעט כסף עבור ועד הבית והארנונה. את הכספים הללו תוכלו לחסוך ולהפנות אותם לתקציב הבנייה של הבית הפרטי.

אתם מרוויחים את הפרטיות

אם נמאס לכם להתערבב עם השכנים ולמצוא את עצמכם מתעסקים בריבים מטופשים על מיסי ועד או זהות חברת הניהול, אין ספק שבית פרטי הוא הפתרון עבורכם. כשאתם בונים בית פרטי אתם מרוויחים את הפרטיות שלכם בחזרה, נהנים מהשקט, מייתרים את התלות היום יומית בשכנים ופשוט מנהלים את החיים שלכם בעצמכם.

אתם מגשימים את החלום שלכם

אם החלום שלכם הוא לבנות בית פרטי לכם ולבני המשפחה שלכם, זו ההזדמנות שלכם לעשות את זה. בנוסף לזה, כשאתם בונים בית פרטי אתם יכולים להגשים את כל הפנטזיות שחלמתם עליהן עד היום. לדוגמה, לעצב את חדר הילדים או חדר ההורים כמו שתמיד רציתם, תוכלו להקים גינה שתמיד חלמתם עליה, אולי אפילו גינת תבלינים, תוכלו לבנות פרגולה, בריכה, לשלב פינת ישיבה יפה, גריל, משחקים לילדים ועוד.

בניית בית פרטי: למה כדאי לעשות את זה?

מה חשוב לבדוק לפני שבונים בית פרטי?

לפני שאתם ממהרים לצאת לפרויקט, אנחנו ממליצים לכם לבדוק כמה דברים. ראשית, אתם צריכים לתכנן מראש את התקציב שלכם לפרויקט כי אחרת אתם עלולים למצוא את עצמכם מתפזרים. אם אתם לא יודעים לתכנן את הפרויקט בעצמכם, שכרו את שירותיו של מנהל פרויקט שיתכנן עבורכם אותו.

בנוסף, אתם צריכים לבחור קבלן בנייה אמין ומקצועי. ההמלצה שלנו עבורכם היא להיכנס לרשם הקבלנים ולבחור משם קבלן בנייה אמין ומקצועי שיבצע עבורכם את הפרויקט. מדובר בעבודה מורכבת ואתם צריכים לוודא מראש שמדובר בקבלן בנייה שעובד תחת כל דרישות הבטיחות ומבצע הכשרות לעובדים בשטח.

עם הקבלן שלכם אתם חייבים לחתום על חוזה עבודה מסודר כי אחרת אתם עלולים לחוות עוגמת נפש לא קטנה. חוזה העבודה צריך לכלול את כל הפרטים של הפרויקט, לרבות לוחות הזמנים ופריסת התשלומים. חלקו את התשלומים בצורה כזו שתשאיר את הכוח בידיים שלכם ולא של קבלן הבנייה. שלמו לו מקדמה על מנת שיוכל לצאת לדרך עם הפרויקט ואת שאר התשלומים העבירו לו בשלוש פעימות, רק כך יהיה לו אינטרס לסיים את הפרויקט בזמן.

לסיכום

אין ספק שלבניית בית פרטי יש יתרונות רבים ואם אתם רוצים ליהנות מהתשואה שלו ובמקביל גם להגשים את החלום שלכם לעצמאות ופרטיות, זה הפתרון המושלם עבורכם.