נשים בהייטק: גם אימהות יכולות לעבוד בענף הכי מבוקש בישראל

בינינו, אין אמא שלא חשוב לה לעשות את המיטב עבור הילדים שלה. מתוך כך באופן טבעי אימהות רבות מחפשות אחר קריירה יציבה, לעיתים לפני הלידות ולעיתים לאחר מכן כאשר רוצים לחפש משרה שניתן יהיה לשלב עם הלו״ז הצפוף של האימהות. נשים רבות מופתעות לשמוע בשלב הזה מיועצים כאלו והאחרים וחברות השמה שונות כי אחת האפשרויות הטובות ביותר עבורן היא שילוב בתעשיית ההייטק הישראלית. על פניו נשמע כמו שני דברים שקצת סותרים אחד את השני, אבל כשמבינים את התחום הזה יותר לעומק רואים שההפך הוא הנכון. בואו ננסה להבין מדוע ענף ההייטק הוא מומלץ ביותר עבור אימהות ואיך ניתן להגיע למשרה הראשונה ולהתחיל לצבור ניסיון.

באילו משרות אפשרות לעבוד?

עולם ההייטק הוא עולם רחב למדי וגם תעשייה שרק הולכת וגדלה מיום ליום. נשים בעלות ניסיון רלוונטי וידע של תכנות, כתיבת קוד, פיתוח וכדומה בהחלט יצליחו למצוא לא מעט אפשרויות. מעבר לכך הייטק זה הרבה פעמים גם דברים מעברים כמו שיווק וקידום, ניהול וחשבונאות וכדומה, כך שגם ידע וניסיון בתחומים אחרים בהחלט עשוי לעזור להשתלב בתפקידים רלוונטיים בחברות השונות. מעבר לכך בהחלט חשוב לדעת כי קיימות משרות הייטק ללא ניסיון שאפשר להתקבל אליהן כדי להיכנס לתחום. יש לא מעט אפשרויות והדוגמא המוכרת והטובה ביותר היא משרות בתחום ה-UX/UI – בדיקות תוכנה, חווית משתמש וכן הלאה.

 

 

למה דווקא הייטק עבור אימהות?

אבל הייטק זה נורא קשה ותובעני נכון? נכון. הייטק זה תחום עבודה מאתגר מצד אחד, אך מצד שני כזה שהוא מתגמל ביותר קודם כל מבחינה כספית וזה מן הסתם משהו שאימהות מחפשות באופן טבעי. באותה נשימה, אם יצא לכם להכיר קצת את ענף ההייטק בימינו, במיוחד מאז משבר הקורונה נראה כי ישנו שינוי תפיסתי מהותי למדי. המעסיקים רואים את העובדים שלהם כנכסים של ממש, מאפשרים להם נוחות עבודה, עבודה מרחוק והתאמה של השעות ופשוט מאפשרים גמישות שלא הייתה קיימת בעבר. בשביל אלו שצריכות לטפל בילדים ובמשפחה זה דבר שהוא לא פחות מקריטי.

אז איך עושים את זה?

אוקיי, זה לא אומר שבתוך שתי דקות אפשר למצוא משרת ג׳וניור ולהשתבץ בתעשייה, אך עבור מי שתרצה לעשות זאת זה בהחלט אפשרי. פעמים רבות הכשרה בסיסית בתחום ספציפי תהיה כרטיס כניסה מצוין לתפקידים זוטרים בלא מעט חברות הייטק מובילות. שימו לב – לא מדובר על תארים ארוכים ומורכבים, אלא על קורסים והכשרות בסיסיות הרבה פעמים.

מעבר לכך שווה בהחלט להכיר את חברות ההשמה העוסקות באופן ספציפי בגיוס מועמדים לענף ההייטק. מדובר על עסקים שיודעים איך לאתר מועמדים בצורה מדויקת למדי ואיך לחבר בין מועמדים חסרי ניסיון למשרות שיתאימו להם. בדרך הזו גיוסו בשנים האחרונות אלפי נשים ואימהות למשרות שונות בתעשייה.

לסיכום

זה אפשרי. עולם ההייטק מציע לנשים ואימהות משרות מעניינות, גמישות בשעות העבודה והתאמה אישית וכמובן שכר מתגמל ובונוסים שווים. הדבר החשוב ביותר זו הרגל בדלת ובהחלט ניתן להתקבל למשרה הראשונה הזו גם ללא ניסיון עבר בתחום. אם תשאלו אותנו – שווה לגמרי לנסות.