מלוקרים ועד ירקות בחמישה צבעים: איך ניתן למנוע בעיות בריאות אצל ילדים לטווח ארוך?

הילדים שלנו הם הדבר הכי יקר לליבנו ובגלל זה אנחנו עושים תמיד הכול בשביל שירגישו הכי טוב שאפשר. אנחנו מנסים לדאוג שהם יצליחו בלימודים, שיפרחו וישגשגו מבחינה חברתית, יאכלו טוב תמיד וישנו טוב בכל לילה ובאופן כללי שתמיד יהיו בטוב. כשהם נעשים חולים אחת לכמה זמן, זה גורם לנו להרגיש תמיד רע ואנחנו עושים ככל שניתן כדי שיחלימו במהרה ויחזרו לעצמם. ואפילו שאנחנו מנסים כמה שרק אפשר, רבים מאיתנו ההורים נופלים דווקא בשלב שלפני, בו אפשר לדאוג מראש לילדים שלא יחלו ולא יסבלו מבעיות בריאותיות. מי שיודע לשים לב לדברים מסוימים בחיי היומיום של ילדיו, עשוי בהחלט למנוע בעיות ומצבים לא נעימים עוד הרבה לפני שהם קורים. על מה מדובר? ובכן, הנה כמה דרכים פשוטות למנוע בעיות בריאות אצל הילדים שלנו שכל אחד יוכל ליישם עם קצת התמדה וסבלנות.

בריאות הגב

בשנות הילדות כל הגוף גדל ומתפתח, ואם לא שומרים עליו כראוי מבחינה אורטופדית, זה בהחלט מתכון לצרות ובעיות לא קטנות בהמשך הדרך. בדיוק בגלל זה, לכם ההורים צריכה להיות המודעות לכך שהם לא מאמצים את הגוף באופן קבוע יתר על המידה בשנים האלו. לוקרים בבתי הספר למשל, הם דרך מעולה לשמור על הגב שלהם ולשחרר אותם מסחיבת ספרים קבועה ולהחליף את המחברות שלהם באייפד בנוסף. מומלץ להשקיע בנוסף בנעליים נוחות עם תמיכה אורטופדית שיבטיחו שהם נשמרים בכל הפעילויות שהם עושים.

איך ניתן למנוע בעיות בריאות אצל ילדים - לטווח ארוך

כושר גופני

הצרה הכי גדולה של הדור הזה ובעיקר של הילדים, הוא המהפכה הטכנולוגית ואינספור הגירויים שמאירים את הילדים דבוקים למסכים לשעות ארוכות. מי שלא מקפיד על כושר גופני גוזר על עצמו ניוון של הגוף וזה מתחיל כבר בשלב הילדות וגורם ללא מעט מחלות וצרות אחרות. באחריותכם ההורים לעודד את הילדים לפעילות גופנית סדירה מספר פעמים בשבוע.

בריאות השיניים

מצד אחד ילדים לא אוהבים לצחצח שיניים ומצד שני הם מאד אוהבים דברי מתיקה. זה כמובן בטוח לבעיות בשיניים ובחניכיים, וכשזה מתחיל כבר בגיל צעיר זה אומר בדרך כלל שזאת תהיה התמודדות בכל שלבי החיים. לכן, הקפידו להנחיל לילדכם הרגלים אורתודנטים קבועים וללמד אותם את החשיבות שבשמירה על השיניים.

תזונה נכונה

אולי הדבר הכי חשוב במניעת בעיות ומחלות אצל ילדים. עודדו אותם לצרוך ירקות בחמישה צבעים, חלבונים טובים מן החי והצומח, הסבירו להם את החשיבות שבאכילה קבועה של פירות ולמדו אותם מהם הנזקים של צריכה מוגברת של סוכר, צבעי מאכל וחומרים משמרים. הדבר הכי טוב שתוכלו לעשות זה לבשל ולאפות יחד עם הילדים, להראות להם מה בריא ומה לא. תנו להם להשתתף בתהליך וליצור את התזונה של עצמם.