אילו מסלולים לתואר ראשון יכולים להתאים לאימהות?

משאבי אנוש במכללת ספיר

עצם היותך אימא לא צריך למנוע ממך את ההתקדמות האישית ופיתוח הקריירה. אם את מתלבטת לגבי מסלולים לתואר ראשון, זה הזמן לקרוא את הסקירה הבאה – כך שתוכלי לבחון את המסלולים שהכי יכולים להתאים לך כאימא, וכאישה בעלת השכלה אקדמית.

מהפכה בעולם האקדמיה: כך תוכלי לשלב בין האימהות לבין רכישת מקצוע והרחבת הידע

בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד עולם האקדמיה מתאים את עצמו לעידן החדש, וזאת בכדי למשוך לשורות האקדמיה לא רק סטודנטים צעירים אלא גם אימהות, מתוך שאיפה אמיתית להשתלבות בשוק התעסוקה והתברגות בתפקידי מפתח. למעשה, אם בעבר השילוב של לימודים לתואר ראשון ואימהות היה (כמעט) בלתי אפשרי, כיום כל אחת יכולה לשלב את ניהול חיי המשפחה ביחד עם רכישת מקצוע.  אם את מתלבטת לגבי הרשמה למסלול לצורך קבלת תואר ראשון והשתלבות בשוק התעסוקה, להלן כמה מהמסלולים הבולטים אשר יאפשרו לך להגשים חלום ולהשלים תואר ראשון, כל זאת במקביל לניהול חיי משפחה ענפים ויציבים:

משאבי אנוש

מסלול לימודים לתואר ראשון במשאבי אנוש נחשב לאחד המסלולים המבוקשים לאימהות, הן בשל העובדה כי מדובר במקצוע בעל פוטנציאל השתכרות גבוה כמו גם העובדה כי מדובר בלימודים שאינם אינטנסיביים ואותם ניתן לשלב במסלול יום או ערב. לימודי משאבי אנוש במכללת ספיר מעניקים מקצוע מבוקש בעבור אימהות, בהתאם לשגרת לימודים נוחה ומותאמת לנשים עסוקות ואימהות בפרט.

חינוך

לימודים לתואר ראשון בחינוך מהווים ללא ספק את אחד ממסלולי הלימודים המבוקשים ביותר לאימהות, בשל האחריות לחינוך דור העתיד של ישראל כמו גם תנאי העבודה הנוחים לאימהות. מדובר בתואר הנמשך כ 3-4 שנים ובסיומו מקבלים תעודת הוראה. ניתן להתקדם גם לתואר שני או להירשם לקורסים ייעודים, לצורך העשרת הידע והכירות עם שיטות חינוך חדשות, כחלק מההכשרה של עובד הוראה.

סיעוד

אם את מחפשת מקצוע בעל ערך מוסף, אין ספק כי תחום הסיעוד הוא בשבילך. מדובר בענף מאתגר לעבודה, אולם הוא טומן בחובו באפשרות אמיתית לסייע בתחום הטיפולי. את הלימודים ניתן לקיים במתכונת ערב, במסגרת תוכנית לימודים גמישה.

מדעי ההתנהגות

תחום מרתק אשר במסגרתו תוכלי להבין לעומק את האדם, מה מניע אותו וכיצד תהליך קבלת ההחלטות כמו גם ההשפעות החברתיות משפיעות באופן משמעותי על הדרך בה כל אחד מאיתנו מתנהל. ניתן ללמוד תואר ראשון במדעי ההתנהגות במכללות ובאוניברסיטאות ברחבי הארץ במסלול מיוחד לאימהות המשלב לימודי ערב, שלוש פעמיים בשבוע עם אופציה למסלול לימודים משולב עם מקצוע נוסף כמו פסיכולוגיה.

 

לסיכום, מדובר בטעימה קטנה מבין מסלולים אותם ניתן להתאים לסגנון החיים שלך. מומלץ להגיע לימים הפתוחים בכדי להתרשם מסגל המרצים, השיעורים כמו גם האווירה – כך שתוכלי להשלים תואר ראשון, תוך ניהול חיי משפחה.