טסים עם הילדים בקרוב – כדאי שתעשו ביטוח נסיעות!

עם ילדים שום דבר אינו וודאי. אין לדעת אם הם לא יפתחו חום יממה לקראת הטיסה, אין לדעת אם הם לא ימעדו ויפצעו. אין לדעת אם הם לא ישכנעו אותכם ברגע האחרון להאריך את הנופש וכדומה. אז אם מתרגשים לקראת טיסה עם הקטנטנים, מוטב להיערך כראוי, וכאשר אנחנו מדברים על היערכות מושכלת, אנחנו מדברים לא רק על אריזה של אקמול, פלסטר ומשחקים, אלא גם על רכישת ביטוח מתאים. לרשותכם כל מה שצריך לדעת מראש על סגירות ביטוח נסיעות לחו"ל לקראת טיסה עם ילדים.

לא טסים ללא ביטוח!

באופן כללי אין זה אחראי לצאת לטיול לחו"ל מבלי לערוך מראש ביטוח נסיעות לחו"ל. מדובר בעלות שולית שמעניקה ראשית כל שקט נפשי, ושנית כל מגוון כיסויים שעשויים להיכנס לפעולה בעת הצורך. כמו כן, ראוי לציין שלצד ביטוח שמכסה הוצאות רפואיות, פינוי, הטסה רפואית, מטען שנגנב, ציוד שניזוק וכדומה, גם חשוב ביותר לעשות ביטוח למקרה של ביטול טיסה, ובטח כאשר ילדים נמצאים במשוואה. מדוע? כי ייתכן שפתאום הילד ישבור את היד, ייתכן שהטיול נופל בדיוק על טקס חשוב בבית הספר, ייתכן שתימצאו ברגע האחרון יעד הרבה יותר מתאים לנופש עם הילדים ועל כן מבקשים לשנות יעד, ייתכן שתגלו ברגע האחרון שהדרכון של הילד אינו בתוקף וכדומה.

 

 

עומדים לעשות ביטוח – שימו לב!

בתחום הביטוחים קל ללכת לאיבוד, ועל כן נעזור לכם לעשות סדר. ראשית נחדד שחשוב לעשות ביטוח בריאות רפואי, ביטוח שכולל שירותי איתור וחילוץ (במיוחד כשיש ילדים) וביטוח שכולל חבות כלפי צד שלישי. פה נסביר שהכול נתון לשיקולכם. כך למשל אם רוצים לחסוך, ניתן לקבל החלטה לוותר על כיסוי איתור וחילוץ ועל כיסוי חבות צד ג', אך אין זה כלל מומלץ. לאחר שציינו מהו הבסיס, נעבור לציין שניתן לבחור כיסויים משלימים, כמובן בהתאם לאופי ולהרכב של הטיול. כאן נציין שבכל הנוגע לכיסוי ביטול/קיצור טיסה, חשוב לדעת שלרוב הכיסוי תופס רק אם מדובר בבעיה רפואית של קרובי משפחה מדרגה ראשונה, אם כי נכללים מקרים נוספים (הכרחי לוודא זאת מראש). עוד נחדד שככול שעושים את הביטוח יותר מוקדם, כך מבוטחים בהקדם הניתן, וזאת מבלי לשלם יותר (עלות התשלום נגזרת מתקופת השהות).

ביטול קיצור טיסה

ציינו שניתן לבחור כיסויים משלימים, וכאן נסביר שניתן להוסיף ביטוח תאונות אישיות, ביטוח השתתפות עצמית ברכב שכור, ביטוח עבור החמרת מצב רפואי, ביטוח עבור מחשב ונייד וכדומה. עם זאת, לצד שורה ארוכה של ביטוחים קיימים, נחדד שחשוב לעשות ביטוח קיצור נסיעה. ביטוח מעין זה ניתן לצרף לביטוח ביטול טיסה, אם כי בהחלט מדובר בסעיף שיודע לעמוד בפני עצמו. מדוע ביטוח מעין זה כה חשוב, ואף במיוחד כאשר טסים עם ילדים? הרבה פעמים מבקשים לצאת עם הילדים לטיול ממושך של יותר משבוע ימים, אך לא באמת יודעים עד כמה הילדים ייהנו, עד כמה תסתדרו עם הילדים לאורך תקופה ממושכת ללא מסגרת ומחוץ לבית וכדומה. מכאן שהפתרון להשאיר דלת פתוחה באשר לתאריך החזרה הרבה פעמים נמצא כאידאלי.

לסיכום

נציין שכל טיול עשוי להפתיע ותמיד חשוב לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל, אך כאשר מעורבים ילדים במשוואה, מדובר בפרמטר הכרחי. פרמטר שמאפשר להתארגן לטיול בצורה הרבה יותר רגועה ופרמטר שלא פעם מונע אובדן כספי משמעותי. מה עתה? מתחילים להבין מהו האופי של הטיול, ובהתאם מבינים איזה הרכב ביטוחי הכי אידאלי מבחינתכם. תיהנו!