מוסיפים בריאות: ממורינגה ועד לזרעי צ'יה – אלה הסופר פוד שאתם חייבים להכניס הביתה

מזון הנחשב כסופר פוד הפך לחלק בלתי נפרד משגרת התזונה של מיליוני בני אדם בכל רחבי העולם, כולל כאן בישראל. למעשה, המודעות ההולכת וגוברת לצריכה של מזון המכיל את כל אבות המזון, מינרלים, סיבים תזונתיים כמו גם חומצות אמינו עלה בזכות הנגישות הגבוהה יותר לתוספי תזונה המכילים פירות שנחשבים כסופר פוד. אם גם אתם רוצים להוסיף בריאות לחיים שלכם ושל בני המשפחה, להלן סקירה אודות מזונות סופר פוד שאתם פשוט חייבים להכניס הביתה.

מורינגה

מורינגה הוא למעשה צמח רב עוצמה שבו נעשה שימוש מזה מאות שנים במדינות המזרח ובעיקר בהודו, ארץ מוצא של העץ ממנו מפיקים זרעים אשר משמשים לטובת מגוון רחב של צרכים בריאותיים. למעשה, סופר פוד מעולה בדמות זרעי העץ מכיל כ-40% של שומן הדומה בהרכבו לשמן זית איכותי, ריכוז גבוה מאוד של ברזל, לצד היותו מקור מעולה לקבלה של 8 חומצות אמינו שהגוף לא מייצר באופן עצמאי. על כן, אין ספק כי אתם צריכים להכניס אותו הביתה, הן בשל היתרונות הבריאותיים המיוחסים לו והן בשל ערכים תזונתיים מעולים גם בעבור מבוגרים וגם בעבור צעירים.

אסאי

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר ישראלים בוחרים להכניס לתפריט את האסאי, פרי טרופי שגדל בעיקר בדרום אמריקה ונחשב לסופר פוד משובח, בשל תרכובת של נוגדי חמצון המגנים על תאי הדם כמו גם כאלו שיכולים לסייע לטובת הפחתה של רמות הכולסטרול בדם. בנוסף, אם אתם מתכננים דיאטה, אין ספק כי שילוב של אסאי מהווה הזדמנות מצוינת ליצירה של שגרה בריאותיות, בשל הערכים התזונתיים שתומכים בתהליך של ירידה במשקל, גם בעבור צעירים ובוודאי בעבור מבוגרים שרוצים לשלב בתפריט מזון דל קלוריות אך עשיר בסיבים.

 

 

 

מאקה

אחד מהטרנדים החמים של עולם הסופר  פוד כולל את המאקה. צמח זה מגיע היישר מפרו והוא מכיל ריכוז גבוה של סיבים תזונתיים לצד חומצות אמינו חשובות לגוף, כאשר שילוב של שורש מאקה מהווה דרך מצוינת לניצול של הוויטמינים כמו גם המינרלים המצויים בתוך התוסף ואשר נועדו לסייע לטובת תמיכה בפעילות המוח לצד עוררות מינית מוגברת.

זרעי צ'יה

זרעי צ'יה עשירים בחומצות שומן מסוג של אומגה 3 לצד כמויות גבוהות של סידן אשר הוא המרכיב הדומיננטי שהופך את הזרעים הללו לחלק בלתי נפרד מעולם הסופר פוד. מעבר להשפעה הבריאותיות של צריכה מוגברת של סיבים תזונתיים, לא ניתן להתעלם גם מהריכוז הגבוה של ויטמין D אשר מסייע לטובת ספיגה גבוהה יותר של סידן, כאשר ניתן לשלב את הזרעים הללו בתפריט התזונה ובהתאם לכך להוביל לא רק ליצירה של אורח חיים בריא אלא גם לניצול של הרכיבים הטבעיים המצויים בזרעים שהפכו לחלק בלתי נפרד מתפריט התזונה של רבבות בני אדם, כולל כאן בישראל.

לסיכום

רכישה של סופר פוד בדמות תוספי תזונה היא האופציה הטובה ביותר לטובת יצירה של שינוי תזונתי שיגיע לידי ביטוי גם בתחושה וגם ביכולת לנצל את משאבי הטבע הטבעיים לטובת אורח חיים בריא ומאוזן. לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה, מומלץ להתייעץ עם תזונאית מומחית אשר תדע להתאים את תפריט התזונה ולשלב את התוספים הטובים ביותר, כל זאת מתוך מטרה לנצל את היתרונות הבריאותיים המיוחסים למזון העל לטובת שמירה על הבריאות, חיזוק המערכת החיסונית וכן התפקוד הכללי.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.