איך מכינים את הילדים לקראת אימוץ כלב?

"אני אחראי להוריד אותו", "אני אטפל בו ואשגיח עליו" כמו גם אמירות נוספות הן נפוצות בקרב ילדים לקראת הגעתו של כלב חדש למשפחה. אולם, דיבורים לחוד ומעשים לחוד ולכן נדרש להכין את הילדים היטב – באמצעות הטיפים הבאים.

כלב חדש במשפחה: כך תכינו את הילדים

הגעתו של כלב חדש למשפחה היא ללא ספק אירוע מרגש, בייחוד בעבור הילדים הנרגשים. לא פעם אתם כהורים נתקלים במצבים בהם הילדים מבטיחים הרים וגבעות בתמורה לכלב, אולם בפועל יוצא כי אתם אלו שנדרשים לטפל ולטפח אותו. לכן, אם אתם מתכננים לפתוח את הלב ולספק בית חם לכלב, השלב הראשון והחשוב ביותר הוא תיאום ציפיות אל מול הילדים. שבו לשיחה כנה והסבירו להם את המשמעויות של כלב חדש, בייחוד בתקופת ההסתגלות שנחשבת לקשה במיוחד. במסגרת השיחה מומלץ לצפות ביחד עם הילדים בסרטוני אילוף כמו גם הסברים על קבלתו של כלב חדש למשפחה ע"י מאלף כלבים, וזאת בכדי להבין כיצד להתמודד עם הגעתו לבית. נוסף לכך, הושיבו את הילדים ביחד איתכם לצורך רכישה של אביזרים – כך שהם ירגישו חלק כמו גם אחריות להכין את הבית לקראת הגעתו. רכישה אונליין ביונימל מאפשרת לכם כהורים לספק לילדים תחושה מעשית כי גם הם לוקחים חלק בהכנות, ובהתאם לכך להגביר את תחושת האחריות האישית שלהם.

איך מכינים את הילדים - לקראת אימוץ כלב

ירידה לטיולים משותפים ומתן אחריות לכל ילד

כדי להכין את הילדים היטב מומלץ לתכנן מראש באמצעות טבלה מי מוריד את הכלב, כאשר ההמלצה בשלבים הראשונים היא להוריד את הכלב בין 3-4 פעמיים ביום – לצורך חינוך לצרכים. במידה ומדובר בגור, נדרש לבצע עבורו רכישה של כלוב אילוף. את הכלוב יש לנקות פעמיים ביום, ולכן בעת כתיבת הטבלה ציינו מראש מי מנקה את הכלוב, ומתי. נוסף לכך, הקפידו לרדת ביחד עם הילדים לטיולים (במידה ומדובר בילדים צעירים) ואילו עם הבוגרים ניתן לצאת ביחד איתם לטיול בשבוע הראשון, ולאחר מכן לתת להם לקחת את הפיקוד. לאחר שהילדים יתרגלו לאחריות המוטלת עליהם

אימוץ כלב: דגשים חשובים

במידה והחלטתם לאמץ כלב דרך עמותה, אתם נדרשים להגיע במתכונת משפחתית מלאה ליום האימוץ. הסיבה לכך היא מתוך מטרה לבדוק את ההתאמה של הכלב אליכם כמשפחה, ובייחוד לילדים. לא מעט כלבים שנשארים למשך תקופה ארוכה בכלבייה סובלים מחרדות ולעיתים עלולים להיות תוקפנים (מתוך חשש) ועל כן צריך לתת זמן עד אשר הכלב מרגיש מספיק ביטחון בחיק המשפחה. הסבירו לילדים כי בשלבים הראשונים הכלב ינסה לברוח מהבית, ולכן צריך לשמור עליו בארבע עיניים וכן להקפיד לסגור את הדלת או את דלת החצר במידה ויש. לסיכום, הגעתו של כלב חדש היא מרגשת במיוחד – אולם באמצעות תכנון והכנה ניתן יהיה להבטיח כי הכלב ישתלב נהדר איתכם ועם הילדים.