איך להקל על בעיות נשימה אצל ילדים ללא תרופות?

בעיות נשימה אצל ילדים מאופיינות במגוון רחב של תסמינים. באמצעות העולם האלטרנטיבי בשילוב תזונה מאוזנת ניתן לספק לילד מערכת תמיכה ייעודית בעבור התמודדות ויצירת הקלה. כל הפרטים – בסקירה הבאה.

הילד סובל מבעיות נשימה? כך תוכלו לסייע לו להתמודד ללא תרופות

בניגוד לדעה הרווחת, טיפול בבעיות נשימה אינו חייב להתבצע על בסיס תרופתי בלבד. למעשה, העולם האלטרנטיבי מאפשר לכל הורה לספק לילד מערך תמיכה וסיוע לצורך שיפור ופתיחה של דרכי הנשימה. דרך אחת לעשות היא באמצעות שימוש במנורת מלח. מנורת מלח נחשבת לאחד מהמוצרים הנמכרים ביותר, ולא בכדי. למעשה, מדובר במנורה אשר עשויה מגבישי מלח ומפיצה אור נעים במרחב החדר. בעת הפעלת המנורה מופצים לאוויר גבישי מלח הידועים בשל התכונות החיוביות שלהם בכל הקשור לפתיחת מעברי האוויר, ולכן בעבור ילדים מדובר במוצר ייחודי המשרה אווירה נעימה. טווח המחירים משתנה בהתאם לגודל המנורה, ועל כן מומלץ לבצע השוואת מחירים ולבחון את הספקים השונים בכדי לבחור במנורה איכותית שתעשה את העבודה.

איך להקל על בעיות נשימה אצל ילדים ללא תרופות

תרגול טכניקות נשימה

בעשור האחרון פותחו טכניקות נשימה ייחודיות בעבור מבוגרים כמו גם ילדים המאובחנים עם בעיות נשימה ואסתמה בפרט. בבסיס הטכניקות עומדת ההנחה כי תרגול של נשימה באופן קבוע יכול להזרים לתאי הגוף חמצן ובהתאם לכך ליצור מצב של נשימה סרעפתית מלאה, מעצם הערווה ועד הגרון. מאחר ומדובר בילדים, הדרכה נכונה היא חשובה ועל כן מומלץ להתייעץ עם הורים אשר ניסו את הטכניקות ביחד עם הילדים לצורך מתן הסברים והדרכה נכונה. נוסף לכך, ניתן ליצור קשר עם מטפלים מתחום הרפואה האלטרנטיבית בתוך קופת החולים לצורך קבלת הדרכה אודות טכניקות נשימה וכן בדיקה אודות מגוון טיפולים ייעודים לילדים אשר אובחנו עם בעיות נשימה.

תרגול יוגה עם ילדים – דרך מצוינת לצורך התמודדות עם בעיות נשימה

שורה ארוכה של מחקרים נעשו בכדי לבחון את האפקטיביות של תרגול יוגה המבוסס על תרגילי נשימה. למעשה, מחקר אשר נערך בקולרדו בארה"ב בשנת 1998 ונחשב מאז לפורץ דרך. במסגרת המחקר נבדקו סטודנטים  אשר תרגלו יוגה בשילוב של תרגילי נשימה ומדיטציה באופן קבוע למשך שלושה חודשיים. מתוצאות המחקר עלה כי למרות שלא נמצא שימוש ממשי בתפקודי הריאה, הנבדקים דיווחו על תחושה של רוגע והפחתה בשימוש במשאף. תרגול יוגה עם ילדים מהווה הזדמנות גם להתחבר ולהתגבש כמשפחה לצד אפשרות ללמוד כיצד לנשום טוב יותר ובהתאם לכך לפתוח את מעברי האוויר. ברשת ניתן לאתר בקלות סרטונים של מדריכים המתמחים בתרגול יוגה עם ילדים, ולכן מדובר בדרך מצוינת לסייע לילדכם.

לסיכום, העולם האלטרנטיבי מאפשר לכם כהורים לספק לילדים מעטפת בריאותית אלטרנטיבית ונכונה. אולם, טיפול בילדים עם הפרעות נשימה מחייב בדיקת רופא, לצורך בחינת מדדים.