פאנלים סולאריים: הגג הפרטי יכול להניב לכם רווחים!

אם גם אתם הורים לילדים, אנחנו בטוחים שהמשפחה היא הדבר החשוב ביותר עבורכם ושהאתגרים שלכם הם רבים ומגוונים. באופן כללי אפשר בהחלט לומר שטיפול במשפחה זה משהו שמצריך לא מעט משאבים כספיים ולכן כל משפחה מחפשת מצד אחד דרכים לצמצום הוצאות ולחיסכון כספי על בסיס חודשי ומצד שני גם דרכים ייחודיות להגדלת הרווחים. יש כל מיני דרכים לעשות את הדברים האלו, ומן הסתם לא כל שיטה מתאימה לכל משפחה, אבל יש דרך אחת נפלאה שבהחלט נראה כי מתאימה להרבה מאד משפחות ומשקי בית. אנו מדברים כמובן על המערכות הסולאריות הביתיות, המאפשרות לייצר חשמל באופן עצמאי בעזרת ניצול של אנרגית השמש ולחסוך לחלוטין את הוצאות החשמל, כאשר לפעמים יש אפשרות אפילו להנות מהכנסה פאסיבית בעקבות חשמל עודף שמייצרים. אם כבר יצא לכם לשמוע על הנושא ולא הבנתם בדיוק במה מדובר או שאתם שומעים עליו כרגע לראשונה, אנו רוצים לעשות קצת סדר בדברים ולהסביר למה גם לכם כדאי לשקול בחום (הבנתם?) את האפשרות המצוינת הזאת.

איך זה בדיוק עובד?

ובכן, נסביר ממש עכשיו בקצרה איך זה עובד, אבל נגיד רגע לפני שאם אתם רוצים לדעת עוד על הנושא, תמצאו כאן מידע לגבי השירות שיסביר לכם הכל לעומק.

בגדול, מדובר על מערכת ביתית של לוחות סולאריים המותקנת על הגג. הלוחות הסולאריים קולטים את אור השמש לכל אורך שעות היום וממירים אותו לחשמל שהולך ישירות אל הבית ואל הרכיבים החשמליים השונים. ברוב המכריע של המקרים, החשמל שמיוצר מספיק לגמרי בשביל כל הצרכים החשמליים של הבית ובהרבה מקרים גם נוצר חשמל עודף אותו חברת החשמל שמחה לרכוש. במקרים הנדירים יותר (לרוב בבתים עם גגות קטנים יחסית), החשמל שמיוצר לא מספיק ונעשה שימוש חלקי בחשמל הרגיל, אבל עדיין מדובר כמובן על חיסכון משמעותי וחשבונות החשמל במקרים הללו הם נמוכים באופן מגוחך ומדובר על סכומים מבוטלים לגמרי.

מי יכול להתקין את המערכת הזאת?

ובכן, בראש ובראשונה זה מתאים למשפחות שגרות בבית בבעלותן בדרך כלל. יחד עם זאת, אם אתם גרים בשכירות לטווח ארוך ונמצאים בקשר טוב עם בעל הבית, אפשר בהחלט להציע לו את האפשרות הזאת שתשדרג את הנכס שלו ותעלה את הערך שלו במידה רבה.

חשוב לדעת שישנו מחשבון סולארי בו ניתן להזין את הפרטים שלכם ולראות אם באופן ספציפי יש התכנות להתקנת המערכת אצלכם. באופן כללי, התנאים הם גג שהוא גדול דיו על מנת שניתן יהיה להתקין מספיק לוחות סולאריים, וכן הוא צריך להיות בנוי בצורה כזאת שהוא פונה לשמש בשעות השיא שלה במהלך היום. ישראל שטופת שמש ומזג האוויר בה חם רוב השנה, כך כמעט ואין נקודה בארץ בה לא ניתן להתקין את המערכת, זאת בניגוד למדינות אחרות, בהן יעילותה של המערכת הסולארית היא לא תמיד בשיאה.

פאנלים סולאריים: הגג הפרטי יכול להניב לכם רווחים!

חיסכון ענק והשקעה בטוחה

מחירה של המערכת הוא לרוב כמה עשרות אלפי שקלים, בהתאם לגודל הגג. חשוב לדעת כי מדובר על סכום שחוזר תוך כמה שנים ולאחריו מדובר על חיסכון משמעותי בהוצאות מדי חודש, וזה עוד לפני שדיברנו על האפשרות של מכירת חשמל עודף לחברת חשמל. במובן הזה מערכת סולארית היא בגדר השקעה בטוחה לחלוטין ואין כאן אלמנט של סיכון באמת.

בשורה התחתונה, מדובר על חיסכון משמעותי למשפחות ואנו בהחלט ממליצים לכל הפחות לבחון את האפשרות לעשות את זה אצלכם. בהצלחה!